Petycja o ustanowienie Leśnych Kompleksów Promocyjnych wokół Jezioraka i Iławy.

Podpisz petycję do Dyrektora Lasów Państwowych o ustanowienie w okolicach Jeziora Jeziorak Leśnych Kompleksów Promocyjnych. Nie tylko na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego ale także w lasach wokół Iławy.

Inne regiony leśne w Polsce już to mają. Iława i okolice też na to zasługują.
Leśne Kompleksy Promocyjne (LKP) to inicjatywa korzystna dla wszystkich. Zarówno dla mieszkańców okolic Jezioraka jak i dla turystów ciekawych przyrody.

Proponowane tereny LKP to lasy wokół Iławy + teren Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego.

Korzyści z LKP:

  • Bezpłatne biwakowanie w lesie. Bez uciążliwych formalności. Jeśli lasy przystąpią do programu pilotażowego bushcraft i surwiwal.
  • Więcej ciekawej edukacji leśnej. W LKP powstają zielone szkoły czasem nawet z noclegami.
  • Być może więcej ścieżek dostosowanych do seniorów, niepełnosprawnych i dzieci.
  • Dzięki częstszemu przebywaniu w lasach wszyscy będziemy zdrowsi i szczęśliwsi.
  • Wsparcie dla badań naukowych w lasach wokół Jezioraka.
  • Korzyści dla leśników. W LKP testuje się nowe technologie leśne i szkoli Służbę Leśną.
  • LKP to bardzo dobre forum współpracy leśników ze społeczeństwem.
  • Ciekawsza oferta turystyczna.

Jak piszą Lasy na swojej stronie:

"Warto podkreślić, że leśne kompleksy promocyjne to oryginalna, rodzima idea promowania ekologicznego leśnictwa. Jedynym odpowiednikiem w Europie jest szwedzka koncepcja lasu modelowego, a poza Europą – podobna, nieco wcześniejsza inicjatywa kanadyjska. Pomysł tworzenia LKP spotkał się z uznaniem wśród europejskich leśników i naukowców."

Krzysztof Fronczak, w swoim opracowaniu: "LEŚNE KOMPLEKSY PROMOCYJNE. Las w dziewiętnastu odsłonach" nadmienia:

"W skład leśnych kompleksów promocyjnych wchodzą całe nadleśnictwa Lasów Państwowych, rzadziej ich części – obręby. LKP nie mają wyodrębnionej administracji – ta spoczywa w gestii nadleśnictw, znajdujących się pod nadzorem właściwych terytorialnie regionalnych dyrekcji LP. Dotychczasowa działalność oraz aktywna i – jak się okazało – skuteczna promocja ochrony przyrody sprawiły, że w powszechnej świadomości obszary te zaczęły funkcjonować jako swoiste „parki narodowe” Lasów Państwowych. "

Więcej szczegółów dotyczących inicjatywy i ciekawa historia dotycząca powstania pomysłu, na stronie:https://www.swuj.pl/lasy

 

wood_ilawa_moos.jpg

 Aktualizacja 24.02.2021

Problem z biwakowaniem w lesie wokół Iławy już rozwiązany. Można biwakować we wszystkich nadleśnictwach (na wyznaczonych terenach). https://www.facebook.com/Ilawski/posts/222500276274819

Oczywiście dalej będziemy pracować nad ustanowieniem LKP w okolicach Iławy.


Krzysztof Kurpiecki    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Krzysztof Kurpiecki do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )