Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#1301

2015-08-16 22:23

Jedynie Państwo świeckie jest gwarantem prawidłowego rozwoju społeczeństwa i zapewnieniu Mu wszelakich praw wolnościowych.

Gość

#1302

2015-08-16 23:26

To, co się dzieje w kościołach, to skandal. Ambony zamieniły się w ziejące jadem i nienawiścią mównice polityczne. Kler zamiast wspomagać duchowo i finansowo najbardziej potrzebujących, bezczelnie wyciąga łapy po kolejne pieniądze. Wiecznie im mało. Konkordat to najbardziej średniowieczne rozwiązanie. Wypowiedzieć jak najszybciej. Religię przywrócić do salek katechetycznych. Zlikwidować stanowiska kapelanów.
zbulwersowana
Gość

#1303

2015-08-17 00:03

Bo się z nią zgadzam i już dawno powinniśmy się zabrać za uregulowanie tych kwestii. Kościół Katolicki ma tyle nieruchomości, że w głowie się nie mieści, a w ilu miastach my podatnicy musimy płacić im za wynajem, bo np. akurat w budynku,który do nich nalezy mieści się przedszkole?! Dostają nieopodatkowane darowizny, wymuszają płacenie za coś co powinni robić za darmo (wszelkie obrzędy)! Za pogrzeb potrafią zawołać 800zł gdzie człowiek zarabia np. 20zł na godzinę, no kurcze ile taki parafianin musi później odpracowywać?!To po części wina ludzi, bo przecież mogą powiedzieć, że nie zapłacą tyle, że nie kupią prezentu proboszczowi z okazji komuni dzieci, że nie dadzą kasy na kolędzie z uwagi na 30letni kredyt, opłaty i jedzenie. Oprócz filmu "Ojciec Mateusz" nie widziałam żadnego księdza, który jeździ na rowerze, taka prawda!

Nie mówiąc o braku kontroli w instutucjach prowadzonych przez zakonnice ( patrz: siostry Brometeuszki) które robią co chcą z dziećmi!!! Tak samo kwestia religii w szkole- ksiądz decyduje kto i jak ma prowadzić zajęcia, ale państwo płaci, no do jasnej ch*lery niech będą konsekwentni i sami płacą za te nauki! Z kolei taki księżulek, który wykłada religię po teoligii robi uprawnienia nauczyciela i po latach nabywa praw emerytalnych i tym samym schodzi z garnuszka kościoła- no nie muszą go utrzymywać! A już najgorsze jest ze wszystkiego nie płacenie podatków! I śmieszne jest to, że w konfesjonale on ma rozgrzeszać kogoś kto nie wypełnił np. PITa a sami tego nie robią!

Na szczęście prezydent miasta Poznania zaczyna liczyć straty i chce uregulować z kościołem - oby więcej odważnych prezydentów miast zabrało się za szukanie pieniędzy tam, gdzie one są trwonione! Nikt nie broni księżom iść do pracy, niech posiedzą na kasie w Biedronie albo za biurkiem 8 godzin przed komputerem licząc słupki niosiąc prawdziwe świadectwo. Kościół musi iść swoją drogą, a państwo swoją!Nie powiem, zdarzają się przyzwoici księża, ale to chyba 1 na 100, niestety....albo i 1000!

skarabeusz

#1304 Re: Re:

2015-08-17 00:36

#651: tolfryk - Re:  

 BRAWO, BRAWO, BRAWO! - dla Autora, za tak obszernie przedstawione fakty, dzialan sakramenckiego, obludnego, faryzeuszowskiego kleru, szumnie zwanego tzw. kosciolem KAT.! I tylko to "KAT." jest prawdziwym wyznacznikiem dzialan, tej zbrodniczej sekty-korporacji. Ta sama obluda dotyczy glist i owsikow klerykalnych, ktorzy dzialajac w interesie watykanskiej mafii, sa gotowi oddac suwerennosc Polski, pod but czarnego okupanta. P.S. ja rowniez sie dziwie, ze chociaz byly mozliwosci, to tzw. komuna- nie przedstawiala prawdziwej historii zbrodniczej dzialalnoscu kleru. 


Gość

#1305

2015-08-17 00:44

Pragnę żeby wszyscy Polacy bez względu na wyznanie lub jego brak byli traktowani jednakowo w swoim kraju.

Gość

#1306

2015-08-17 04:11

Kropla drąży skałę.

Gość

#1307

2015-08-17 05:19

Bo państwo to wspólne dobro wszystkich Polaków-i basta!

Gość

#1308

2015-08-17 05:28

Bo to jest chore co czyni kler Kosciół ma pokazywac dobro nie wtracac sie do polityki od tego jest rzad wybrany przez naród Prezydent jako głowa państwa nie powinien z wiary czynic teatru to chore! Nas naród obowiązuje prawo stanowione prze rząd A kosciół ma swoje prawo kanoniczne więc niech sie trzyma tego co cesarskie cesarzowi a co Boskie Bogu

Gość

#1309 Re:

2015-08-17 07:42

#1: -  

 Kosciol to n ie partia partia to nie kosciol


Gość

#1310

2015-08-17 08:34

Mam nadzieje , ze ta petycja zostanie wzięta pod uwagę i rozpatrzona pozytywnie...Życzę sukcesu...

Gość

#1311

2015-08-17 09:39

JESTEM ZA ROZDZIELENIEM KOŚCIOLA OD PAŃSTWA!!!!!!

Gość

#1312

2015-08-17 09:41

Dlatego że chcę Państwa Świeckiego

Gość

#1313

2015-08-17 10:42

bo się z tym zgadzam

Gość

#1314

2015-08-17 11:27

prawo powinno być jednakowe dła wszystkichobywateli
dosyć biskupiego teroru i ogłupiania starych kobiet
Richy77

#1315

2015-08-17 13:15

Polska jest krajem dla wszystkich obywateli tych więżących w Kościół Katolicki jak w inne religie są tez tacy, którzy są niewierzący. Zarządzanie państwem nie może być realizowane pod wpływem jakiejkolwiek religii gdyż jest sprawa czysto osobista każdego z obywateli. Mieszanie się kościoła do polityki państwa uważam za skandaliczne.


Gość

#1316

2015-08-17 13:27

Trzeba spojrzeć realnie ; jesteśmy w Polsce a nie watykanie obwiązuje polskie prawo i konstytucja tam gdzie kościół prubuje rządzić tam jest bieda i ciemnota powrót do średniowiecza molestowanie seksualne pedofilia złodzejstwo pijanistwo i plebanie jak pałace takiej chcecie Polski dla naszych dzieci .Klechy wynocha do watykanu to za dóżo nas kosztuje wasze roszczenia a kto zapłać dla ofiar pedofili?

Gość

#1317

2015-08-17 14:34

Wiara nie ma nic wspólnego z kościołem ani z Bogiem ani z państwem. Jezus kazał oddać cezarowi co jego a Bogu co boskie. Kościół jest instytucją która chce kontrolować wszystko jak mafia i dlatego musimy się przed tym bronić. Ja osobiście wiarę mam w sercu i umyśle a KK w dupie...

Gość

#1318

2015-08-17 15:09

Szkola powinna uczyc logicznego myslecia a nie bezmyslnej wiary w bajeczki

Gość

#1319

2015-08-17 15:44

Mam dosc pasozytowania kosciola katolickiego na Polsce!!Trzeba ociac kosciol od zywiciela!!!Najpierw trzeba wyrzucic religie ze szkol,a potem dalsze kroki beda robione!!!Chce swieckiej Polski!!

Gość

#1320

2015-08-17 15:58

Jestem katoliczka ale to co sie obecnie dzieje z kosciolem w szerokim spektrum przechodzi ludzkie pojecie. Chrzescijanie za dyche. Mam dosc

Gość

#1321

2015-08-17 18:46

ZGADZAM SIĘ Z KAŻDYM SŁOWEM W TEJ PETYCJI I OCZEKUJĘ ZMIAN ,JAK NAJSZYBCIEJ ,W KOŃCU TO SĄ TEŻ I MOJE PIENIĄDZE WYRZUCANE W BŁOTO JAKIM PRAWEM !!!! KAŻDY WIERZĄCY NIECH SOBIE CHODZI GDZIE CHCE ALE ZA SWOJE PIENIĄDZE !!!!DOSYĆ POKAZYWANIA W TV. KOŚCIOŁÓW I PREZYDENTA WIECZNIE W KOŚCIELE !!!!!

Gość

#1322

2015-08-17 19:57

Bo mam dosyć polskich księży!

Gość

#1323

2015-08-17 21:40

Jestem za odzileniem kosciola od panstwa i za podatkiem placonym przez wiernych na swoj kosciol. Ani zlotowki publicznych piniedzy na kler!

Gość

#1324

2015-08-17 22:00

Ponieważ tak właśnie powinno być. Państwo i jego władze powinny być niezależne od jakiegokolwiek kościoła. Tylko tyle i aż tyle.

Gość

#1325

2015-08-17 22:29

Po prostu: jestem wstrząśnięty zatrważającym zaborem przestrzeni PUBLICZNEJ, a więc własności WSZYSTKICH Polaków - przez organy i organizacje oraz przedstawicieli indywidualnie - kościola katolickiego.
Są przecież inne wyznania; są przecież ludzie niewierzący!