Stop pobłażaniu przez Państwo Polskie dłużnikom alimentacyjnym!


Gość

#76 Re: Ttt

2016-03-14 04:27

#65: $$$ - Ttt 

 Prcuję i to na dwóch etatach żeby utrzymać dom i dzieci, a tatuś chleje i od alimentów się uchyla !!!


Gość

#77

2016-03-17 02:28

Ponieważ ojciec moich dzieci nie ma pieniędzy na "nasze dzieci " jednak stać go na 3 :( pracuje na czarno zapewnia swemu 3 dziecku wspaniały byt kosztem moich dzieci , Najwyższy Sąd nie dał podwyżki ze względu na jego ciężką sytuację materialną , Ścigać alimenciarzy to pod tym się podpisuję

Gość

#78

2016-04-21 21:50

Trzeba to zgłosić jako PROJEKT OBYWATELSKI do Sejmu. Może ktoś się tym zajmie?

Gość

#79

2016-04-27 10:37

Wyrok o przyznanych alimentach, mogłam przez 20 lat powiesić nad łóżkiem, albo ugotować na nim zupę dla dziecka. Nigdy nie została ściągnięta złotówka od tatusia dziecka. W momencie kiedy zlikwidowano fundusz alimentacyjny ani grosza.

Gość

#80

2016-05-11 19:52

Dlatego że jestem samodzielnym rodzicem, który pomimo osiągania średnich dochodów nie może wyjechać na wakacje ani zapewnić dziecku właściwych warunków poza jego podstawowymi potrzebami bo moje dochody przejada dłużnik alimentacyjny. Do tego dłużnik alimentacyjny jest moim dłużnikiem bo mieszka w domu, który przypadł mu w podziale majątku a mnie nie spłacił. Muszę więc połowę pensji wydawać na wynajem mieszkania bo nie mam możliwości uzyskania lokalu komunalnego ani kredytu na mieszkanie. Dziecko jest chore, jest też uzdolnione ale nie ma środków żeby zapewnić mu dodatkowe zajęcia.
I od 5 lat pracuje delikwent na czarno, śmieje się w nos Komornikowi, Sądom, Policji i Prokuraturze.

Gość

#81

2016-06-11 12:52

Jestem kolejną bezradną matką, która nie może wyegzekwować od dłużnika "tatusia" zaległych i obecnych alimentów :( Komornik bezskuteczny, prawo polskie niesprawiedliwe i przychylne dłużnikom alimentacyjnym.... znam to od 10 lat! Chcę uwierzyć, że kiedyś ta sytuacja się zmieni !!!

Gość

#82

2016-09-11 09:58

Ponieważ sama, bez niczyjej pomocy wychowuję 2,5 letnie bliźnięta,natomiast ojciec dzieci którego musieliśmy usunąć z naszego życia z uwagi na jego alkoholizm i skłonność do hazardu i przemocy,uważa że jeżeli ja przebywając na urlopie wychowawczym pobieram świadczenia na dzieci on już nie musi ich utrzymywać.

Gość

#83

2016-09-18 20:34

Bo jako dziecko miałam problem z otrzymywaniem alimentów od ojca. Dziś mam prawie 40 lat i nadal nie otrzymałam zaległych alimentów, na dzień dzisiejszy jedynie co mogę to czekać aż dłużnik przejdzie na emeryturę - wtedy komornik będzie miał z czego ściągnąć zaległe alimenty.