500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

elzbieta

#1651 Re:

2016-04-14 16:26

#1650: ba -  

 Bede 23 kwietnia.

mama jedynaczki

#1652

2016-04-14 16:48

Dziewczyny czy widzicie co dzieje sie w Sejmie Jestem załamana Przecież oni bedą nas mieli gdzieś Zobaczcie oni wszystkich maja w .....Czuje że nic nie zrobimy 


Gość

#1653 Re:

2016-04-14 16:53

#1652: mama jedynaczki -  

 jak nie wyjdziemy na ulice to bardzo mozliwe ze nic nie zdzialamy.

maria

#1654 Re: Re: Re:

2016-04-14 18:10

#141: - Re: Re:  

 Oczywiście, zapoznałam się ze znaczeniem słowa dyskryminacja - i niestety ustanowienie dla jednej grupy społeczenej  progu dochodowego tj JEDYNKAÓW- jest dysktyminacją tej  grupy!! To jest tak , jakby dwóch emerytów chciałby  jechac autobusem i jedn może sobie kupic bilet z 50% a drugi nie !!!


Gość

#1655

2016-04-14 18:29

Na kazde dziecko powinno przysługiwać obiecane 500zl, bo budżet przecietnej rodziny w Polsce nie jest zadawalajacy.Natomiast uwazam,ze rodziny, ktore maja wysoki dochód te pieniadze lub ich część przekazac na jakis szczytny cel (np. dla bardzo chorych dzieci).
Joanna Godlewska
Autor petycji

#1656

2016-04-14 18:36

Prosze Państwa taka manifestacja musi być dopięta w każdym detalu, rząd niestety nas obywateli ma za nic, musimy znaleść wsparcie w osobach medialnych i  autorytetach, które uważają tą ustawe za błąd. Inaczek pokrzyczymy na ulicy i sprawa ucichnie. 

Joanna Godlewska
Autor petycji

#1657

2016-04-14 18:59

W weekend napiszę list do osób , którę mogą nam w jakiś sposób pomóc -  medialnych, znanych i  szanowanych wypowiadajacyh sie odważnie na temat tej  ustawy. Jeżeli maja Państwo jakieś uwagi proszę na mail. Listy powysyłam w przeciagu tygodnia pocztowo, po ustaleniu oficjalnych, służbowych adresów , popdpierając się petycją. Czekam!

 


Gość

#1658

2016-04-14 19:56

 To napiszmy moze do papieża. On interweniuje w roznych sprawach nie tylko religijnych. Skoro pisiaki to taka partia chrzescijanska to niech to pokaze ze tak jest! Moze wezmiecie mnie za wariatke ale jestem bardZo zdeterminowana.


Gość

#1659

2016-04-14 20:28

Hmm może Kamila Gasiuk - Pihowicz - nowoczesna


Gość

#1660

2016-04-14 20:50

Pani Katarzyna Lubnauer - Nowoczesna.


Gość

#1661

2016-04-15 03:53

Dostam odp od P.Kasi Witek" Dzien dobry, bardzo jest mi miło. Pani Elu, ta manifestacja to nie tylko moje działania. Jestesmy sporą ekipą, robimy takie akcje razem od 4 miesięcy w KOD-zie łodzkim. Niedzielna manifestacja to połączenie działania KOD-u łódzkiego i grupy Dziewuchy Dziewuchom Łódź.

Ja działam tylko w KOD-zie łódzkim, do którego oczywiście Państwa zapraszam. Mogę podpowiedzieć jakimi kanałami nagłaśniamy nasze działania.

1. wydarzenie na Facebooku –można zrobic z profilu prywatnego ale musi być publiczne,żeby moglo być udostępniane przez obcych

2.media (nie wiem,w jakim miescie Pani dziala, ale media lokalne)

3.ulotki,plakaty

Jeśli cos mi się jeszcze przypomni,napiszę"

Dzialajmy czy ktos moze pomoc z tym wydarzeniem na facebooku?


Gość

#1662

2016-04-15 04:09

Codziennie nowe osoby dopisuja sie do naszej petycji takze zaintersowanie jest, trzeba zrobic wszystk[ zeby dotrzec do jak najwiekszej ilosci ludzi, roznoscie ulotki, ja dam kolejne ogloszenie w prasie jesli uzbieraja sie pieniazki i dobrze by bylo zrobic szum na facebooku


Gość

#1663 Re:

2016-04-15 04:57

#1658: -  

 popieram dobry pomysł


Gość

#1664

2016-04-15 06:36

Roznośmy ulotki!!!!


Gość

#1665

2016-04-15 10:12

Bizens woman Łukomska - Pyżalska złożyła wniosek na swoje dzieci, dostanie co miesiąc 2,5 tyś co Wy na to? Uważacie że to jest fer? naprawdę nie chcecie walczyć dalej?


Gość

#1666

2016-04-15 10:31

Interpelacja nr 1065

do prezesa Rady Ministrów

w sprawie dyskryminującego programu "Rodzina 500 plus"

Zgłaszający: Małgorzata Niemczyk

Data wpływu: 11-02-2016

Łódź, dnia 10.02.2016 r.

Szanowna Pani Premier,

po zapoznaniu się z projektem ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dziecka z dnia 29 stycznia 2016 r., mającym na celu wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" zgłosiło się do mnie wiele osób z prośbą o wyjaśnienie niektórych zagadnień związanych z wyżej wspomnianym projektem. Wiele polskich rodzin uważa, iż program "Rodzina 500 plus" jest niesprawiedliwy społecznie, dyskryminujący i dzieli dzieci w naszym kraju na lepsze i gorsze. Według założeń programu pierwsze dziecko jest kluczem do tego, aby rodzina posiadająca dwoje dzieci otrzymała 500 zł na to drugie. O niesprawiedliwości programu może świadczyć wiele poruszonych przeze mnie kwestii w pytaniach poniżej oraz fakt dzielenia dzieci w ramach jednej rodziny.

W związku z powyższym zwracam się do Pani Premier z prośbą o szczegółowe odniesienie się do poniższych kwestii:

  1. Czy program "Rodzina 500 plus" będzie skierowany jedynie do obywateli polskich? Jeśli nie, to na jakich zasadach program będzie obejmować cudzoziemców?
  2. Czy cudzoziemcy lub uchodźcy będą objęci programem "Rodzina 500 plus"? Jeśli tak, proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie: po jakim czasie od przyjazdu do Polski takie rodziny będą mogły złożyć wniosek w celu uzyskania świadczenie? Czy będą musiały spełnić jakieś dodatkowe warunki, aby uzyskać świadczenie?
  3. Ile dodatkowych etatów urzędniczych trzeba stworzyć w Polsce do obsługi rodzin, które będą korzystały z programu "Rodzina 500 plus"? Kto będzie finansować te etaty? Jakie wynagrodzenia przewidywane są w ramach programu dla pracowników zatrudnionych do realizacji programu? Jakie będą koszty w roku 2016 oraz w kolejnych 2017, 2018 związane z wynagrodzeniami oraz koszty pośrednie związane z obsługą, wyposażeniem, dostosowaniem i stworzeniem punktów obsługi wnioskodawców?
  4. Czy w kolejnych latach rząd planuje obniżyć koszty? W jaki sposób? Czy przewidywana jest możliwość składania wniosków online?
  5. Czy to prawda, iż 3 miliony dzieci, prawie milion osiemset tysięcy rodzin w Polsce nie będzie mogło skorzystać z programu "Rodzina 500 plus" z uwagi na fakt, że do 18. roku życia w rodzinie nie ma 2. dzieci spełniających zaproponowane kryterium wieku w programie?
  6. Wszyscy Polacy słyszeli Pani słowa z kampanii, wypowiadane w różnych miejscach, cytuję: „500 złotych na każde dziecko"! Dlaczego Pani tego nie realizuje?
  7. Poproszę o informacje, ile jest rodzin w Polsce posiadających dochód na jedną osobę w rodzinie poniżej 1300,00 zł i posiada dziecko/dzieci, a nie otrzyma od Państwa świadczenia w wysokości 500,00 zł, gdyż przekroczą proponowane w ustawie kryterium dochodowego w wysokości 800,00 zł?
  8. Dlaczego nie chcecie, tak jak to jest na całym świecie, otoczyć szczególna opieką samotnych rodziców oraz tych, którzy przekroczą próg dochodowy, wprowadzić zasady złotówka za złotówkę - co będzie z pewnością pozytywną motywacją do pracy. Ile jest w Polsce samotnych rodziców, których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 1300,00 zł. Jaki byłby koszt dla budżetu gdybyście wprowadzili dla samotnych rodziców zasadę złotówka za złotówkę?
  9. Jakie rozwiązania przewiduje Pani dla rodzin i samotnych rodziców posiadających jedno dziecko, a których dochód nieznacznie przekracza proponowane przez Pani rząd kryterium dochodowe?
  10. Program "Rodzina 500 plus" dyskryminuje rodziny posiadające jedno dziecko. Dlaczego rząd dyskryminuje rodziny, które z jakiś względów, często zdrowotnych, wiekowych lub innych przyczyn losowych nie mogą powiększyć rodziny?
  11. Dlaczego pierwsze dziecko jest dzieckiem gorszym? Przecież pierwsze dziecko jest kluczem do otrzymania świadczenia.
  12. Program ten, jeszcze nie wszedł w życie a już dzieli dzieci w ramach jednej rodziny. Dzieci w polskich rodzinach mówią już o sobie lepsze, gorsze? Jakie negatywne skutki psychologiczne przyniesie to polskim dzieciom? Dlaczego Pani podzieliła dzieci w polskich rodzinach?
  13. Poproszę o informację przez ile lat rodzina będzie otrzymywać świadczenie według poniższego przykładu, uwzględniając, że rodzina osiąga i będzie osiągać dochód powyżej kryterium dochodowego:
  1. Dwoje dzieci - jedno 10 lat, drugie 3 lata,
  2. Dwoje dzieci - jedno 17 lat, drugie 3 lata,
  3. W pierwszym związku jedno dziecko - prawa do opieki ma matka - w drugim związku jedno dziecko - czy matka otrzyma na drugie dziecko świadczenie?
  4. W pierwszym związku jedno dziecko- prawo do opieki ma matka - w drugim związku - jedno dziecko - prawo do opieki ma matka, trzecie dziecko w trzecim związku - czy rodzina - matka otrzyma świadczenie na drugie i trzecie dziecko?
  5. Pierwsze dziecko posiada samotna kobieta, zakłada rodzinę i posiada drugie dziecko - czy ta rodzina otrzyma świadczenie na drugie dziecko?

Jeśli w powyższych przykładach padnie odpowiedz nie, to proszę o udzielenie informacji czy jeśli mąż dokona adopcji dziecka z poprzedniego związku lub dziecka sprzed ślubu to czy wtedy będzie przysługiwać tej rodzinie świadczenie.

Dodatkowo proszę o zwrócenie uwagi Pani Minister i o nie wprowadzanie przez Panią Minister Polaków w błąd, że świadczenie będzie wypłacane przez 18. lat, gdyż taki przypadek może tylko zaistnieć przy ciążach mnogich oraz przy dochodach. Używanie tego sformułowania globalnie jest kłamstwem lub świadomym wprowadzaniem w błąd opinii publicznej.

  1. Jaki będzie całkowity koszt programu "Rodzina 500 plus" przy założeniu, że wszystkie uprawnione rodziny złożą wnioski o przyznanie środków w latach 2020, 2026? Proszę o wyliczenie przybliżonych kosztów w oparciu o wskaźniki liczby urodzeń jakie rząd PiS zakłada, że osiągnie w związku z wprowadzeniem programu.
  2. Proszę o podanie wskaźnika urodzeń za ostatnie 5 lat i zakładanego wskaźnika urodzeń przez rząd PiS w kolejnych oraz o podanie w oparciu o jakie wyliczenia i analizy Pani rząd przyjął określony wzrost dzietności w Polsce?
  3. Jak będzie realizowana pomoc dla dzieci, które są umieszczone w domach dziecka? Projekt Pani rządu pomija te dzieci, które dziś znajdują sie w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Dlaczego te dzieci, które i tak są już bardzo dotkliwie pokrzywdzone przez życie, chcecie jeszcze dodatkowo skrzywdzić poprzez pozbawienie ich świadczenia. Dzieci w domach dziecka jest około 30 tys. - im również to świadczenie się należy. Mam nadzieje, że proponowana przeze mnie poprawka zostanie wprowadzona przez Pani rząd. Każde z tych dzieci powinno mieć wyrównane szanse ze swoimi rówieśnikami. Czy planuje Pani wprowadzić jakieś rozwiązania dla tej grupy dzieci, dziś pominiętych w projekcie Pani rządu?
  4. Czy w przypadku kiedy rodziny mają lub będą miały kłopoty finansowe i często wtedy dochodzi do zajęć komorniczych świadczenie przez nie otrzymywane będzie wyłączone od zajęć komorniczych? Jak te pieniądze będą znaczone, aby nie podlegały zajęciom komorniczym?
  5. Czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby wprowadzenie zmian w zasadach płacenia podatków dając rodzinom wielodzietnym odpowiednie ulgi, zwroty podatku, dodatkowe wypłaty w przypadku niewystarczających kwot opłaconych podatków? Takie rozwiązanie nie doprowadzałoby do dodatkowych obciążeń dla budżetu państwa poprzez tworzenie dodatkowych etatów urzędniczych.
  6. Czy nie zasadne, zamiast tworzyć dodatkowe miejsca pracy, byłoby wykorzystanie zasobów lokalowych i kadrowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy zamierzony efekt nie byłby taki sam, a koszty dla budżetu państwa o wiele mniejsze? Dzięki innym rozwiązaniom, środki finansowe na obsługę programu można byłoby wykorzystać na zwiększenie osób uprawnionych do świadczenia.
  7. Dlaczego nasi obywatele oraz rodziny 1+1, 2+1 nieuprawnione do otrzymywania świadczenia płynącego z programu "Rodzina 500 plus" mają ponosić takie same daniny i obciążenia na rzecz Skarbu Państwa w formie podatków, dlaczego maja świadczyć świadczenia na rzecz rodzin 2+2 i więcej? Przecież każdej rodzinie w Polsce posiadającej dzieci należy się świadczenie finansowe.

Uprzejmie poproszę o udzielenie odpowiedzi na każde z powyższych pytań, w kolejności ich zadania, odpowiadając ad 1., ad 2. itd

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Niemczyk

Poseł na Sejm RP

 

OLALI POLSKIE RODZINY Z JEDNYM DZIECKIEM, OLALI OPOZYCJĘ, RZECZNIKA PRAW DZIECKA, INNE UGRUPOWANIA I STOWARZYSZENIA KTÓRE BYŁY PRZECIWNE DZIELENIU DZIECI NA LEPSZE I GORSZE< CZY CHCEMY IM NADAL NA TO POZWALAĆ?


Gość

#1667

2016-04-15 13:24

Nie pozwólmy...!!!!!! Oni chcą obalić trybunał potem szybko zmienić konstytucje bo wiedzą ze jak tego nie zrobią to część ustaw będzie zaskarzona. Chcą zrobić tak aby nikt nie mógł im zaszkodzić i zmienić cokolwiek. Dlatego dali na rodziny bezrobotne i taki próg żeby mieć w nich poparcie bo nimi sie lepiej steruje  A nas chcą wykończyć ludzi pracujących. Róbmy coś teraz bo zaraz będzie za późno.

ola :)

#1668 Re:

2016-04-15 14:02

#1666: -  

 

I DLATEGO ...

Szanowni Państwo w pełni oczywiście popieram waszą/naszą inicjatywę, lecz chciałabym zapytać czy pozostałe osoby zgadzają się na hasło "250 NA KAZDE DZIECKO". ( to jest b. ważne)  Pytam dlatego bo nie wiem czy jest wśród nas zgodność pod tym względem. Tą kwotą wytrącimy rządowi argument, że "nas na to nie stać". Przecież odejdzie rządzacym rownież kosztowna obsługa i weryfikacja wniosków. Z tego pomysłu będą również zadowolone rodziny 2+2 gdzie jedno ma już 18lat. Ktoś wczesniej napisał, żę PiS wie jak wygrywać, i to jest prawda. Dlatego będzie im się oplacało nas pozyskać na kolejne wybory - oni potrafią liczyć. Ten pomysł powinien być przesłany do władz PiS-u. Tylko i wyłącznie oni mogą zdecydować o tej zmianie. Nikt inny !!!  Każda inicjatywa opozycji, prawników lub innych środowisk chociaż byłaby dobra będzie odrzucona...... będzie odrzucona poprostu dla zasady. Nikt nie bedzie im mówił jak rządzić. Ten pomysł zmiany MUSI WYJŚC OD PiS. Nie ma innego wyjścia.

Pozdrawiam.


Gość

#1669 Re:

2016-04-15 14:08

#1658: -  

 tez popieram


Gość

#1670 Re: Re:

2016-04-15 14:12

#1668: ola :) - Re:  

 Uważam że powinno być 500 na każde dziecko -takie były obietnice w kampanii,ale 250 zł to byłby dobry kompromis dla obydwu stron sporu

 

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-04-15 14:15



Gość

#1672 Re:

2016-04-15 15:31

#1667: -  

 i dlatego wciskają taką ciemnotę, że zablokowali trybunał bo zaskarżyłby 500 plus..... ale nie rozumiem tej nienawiści rodziców którzy dostają na dzieci 500 zł. czy u was też tak jest? jak zaczynam dyskusję, że ten projekt dyskryminuje moje jedyne dziecko i powinien jak najszybciej zbadać ustawę trybunał to oczy mi chcą wydrapać jakbym im te pieniądze zabierała i jeszcze ten głupi tekst ciągle powtarzany "to zrób sobie drugie"......

mamusia

#1673

2016-04-15 15:55

u mnie na wsi jest podobnie mamy nie idą do pracy bo się nieopłaca a teraz jeszcze bardziej bo mają na wszystkie dzieci po 500 ,Ja się z tym nie pogodzę że te jedynaki nic z tego programu nie mają więć liczę na pana adwokata .ja pracuję już ponad 18 lat i gówno się dorobiłam w tym państwie,i pieprzą nam te głupoty że te wielodzietne będą robić na moją emeryturę przecież ja sobie ją sama wypracuję i ne potrzebuję od nikogo , tylko niech pieprzony zus ich nie przejada i to jest główny problem tego rządu a nam opowiadają głupoty na poziomie przedszkola. więć walczymy dalej  o 500 na każde dziecko a wielodzietni niech się nie boją najwyżej dostaną mniej bo się podzielą z nami 
andzia

#1674

2016-04-15 15:58

z ty Papieżem to świetny poysł zawstydzimy pis który jest taki wspaniały


Gość

#1675

2016-04-15 17:12

w Polsce niestety kościół a co za tym idzie Pis nie mają uważania zdania papieża niestety....