RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU


Gość

#451

2011-12-11 11:03

Nie jestem z Poznania, ale uważam, że im więcej Domów Kultury, tym lepiej, i to nie tylko dla miasta, ale też dla kraju. Potrzebne pieniądze z pewnością można zdobyć inaczej niż poprzez niedofinansowanie MDKu.
Poznanianka

#452 Poznaniaku

2011-12-11 11:13

Zdecydowanie lepiej żeby "z pieniędzy pani emerytki Zofii, stróża nocnego Antoniego i przedsiębiorcy pani Marii" a także Twoich i moich podatków finansować bardzo niskie!!! pensje Prezydenta i całej jego ekipy. Ktoś przecież musi się zrzucić także na pokrycie kosztów, jakie Urząd Miasta ponosi ciągle za wiele błędnych decyzji urzędników.

Gość

#453

2011-12-11 12:40

Przez 15 lat nadzorowałem tą placowkę i wiem ile dobrego tam się robi dla rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.

Gość

#454

2011-12-11 13:17

Domy Kultury powinny rozkwitać i przyciągać młodych ludzi, tak aby mieli oni swoje pasje i zainteresowania od najmłodszych lat. Czas wolny spędzany przed komputerem lub telewizorem mogliby spędzić pośród swoich rówieśników. Zamykanie takich ośrodków jest błędem i smutnym wydarzeniem dla całego miasta.

Gość

#455

2011-12-11 13:35

Ja rozumiem, że w ramach organizacji tak ważnej w skali Europy imprezy sportowej, jak Euro2012 należy dołożyć wszelkich starań, również finansowo, ale nie może się to odbyć kosztem edukacji kulturalnej przyszłych pokoleń! Skandal!

Gość

#456

2011-12-11 13:44

co tu komentować ?.........brak słów ;-(....
Hanna Rzeszut
Autor petycji

#457 Połączenie sił

2011-12-11 13:55

W odpowiedzi na pytanie czy nie połączyć by sił. Nie chciałabym zmieniać treści i tytułu tej petycji, ale jak wiadomo ludzie podpisujący się pod nią nie podpisująsie tylko i wyłącznie ze względu na mdk 2 ale ogołnie ze względu na ratowanie kultury.
Dowiedziałam sie, że likwidowana jest 2 wiec w jej sprawie napisałam teraz jest kwestia wszystkich i sądze, że można tę petycje traktować dla wszystkich. Racją jest fakt iż tworzenie 150 innych petycji w tej samej sprawie nie jest dokońca dobre, dlatego zapraszam do podpisywania wszystkich nie tylko tych co walczą o MDK 2, ale też o MDK 1 i MDK 3.

Pozdrawiam i dziekuje za podpisy!

Gość

#458 Re: skoro tylu was tutaj to dlaczego sami się nie zorganizujecie i nie zrzucicie na MDK?

2011-12-11 15:47

#450: poznaniak - skoro tylu was tutaj to dlaczego sami się nie zorganizujecie i nie zrzucicie na MDK?

A dlaczego z moich pieniędzy i mojej sąsiadki, która także nie ma na to najmniejszej ochoty i wszystkich innych, z którymi o tym rozmawiałam, grobelny każe sadzić krzaczki wokół stadionu i co trzy mecze zmieniać murawę? Nie każdy jest kibicem, ale każdy ma lub będzie miał dzieci i chce, aby rada miasta przez nas wybrana, zapewniła im swoimi decyzjami optymalne warunki do rozwoju.

Poznaniaku, zrzucamy się na MDK płącąc podatki!

A to, że prezydent ma wizję i autorytarnie stwierdza, że potrzebne są cięcia w oświacie i kulturze mnie nie przekonuje. Niech tnie stanowiska w licznych biurach magistratu, w których rzesze urzędników nawet nie udają, że coś robią.

Te argumenty prezydenta nie przekonują nikogo, kto ma choć trochę oleju w głowie. Tak, jak napisano już wiele razy, ktoś ma interes w tym, aby atrakcyjne działki, jakie zajmują MDK, mogli przejąć deweloperzy.

 

 


Gość

#459

2011-12-11 16:29

W Rybniku na Górnym Śląsku jest siedem domów kultury i wszystkie mają ofertę związana z młodzieżą.

Gość

#460

2011-12-11 17:15

W pełni popieram postulaty.

Gość

#461

2011-12-11 18:06

To przerażająca krótkowzroczność.

Gość

#462

2011-12-11 18:18

Kultura tworzona "lokalnie" to właśnie jedyna prawdziwa kultura.

(Sama tego nie wymyśliłam, powiedział to Ś.P. Andrzej Szczypiorski w prywatnej rozmowie podczas wizyty w pewnym małym mieście na Zachodzie Polski),

Gość

#463

2011-12-11 19:06

Bardzo przykro, że stadiony oraz Euro 2012 są ważniejsze od rozwoju intelektualnego naszych dzieci...

Gość

#464

2011-12-11 19:56

To przykre gdzzie szuka oszczędności Prezydent miata-Prezydent któremu zaufaliśmy kolejny raz. Prosimy o ponowne przeanalizowanie. Może coś w handlu pozamykać,szczególnie prowadzonym przez firmy zagraniczne. Z poważaniem Urszula

Gość

#465

2011-12-11 19:58

Likwidacja 3 MDK-ow i to w dodatku w najbiedniejszych dzielnicach jest "zabijaniem" rozwoju kulturalnego dzieci z tych środowisk. Pan Prezydent nie daje szans tym dzieciom. Można przewidzieć co się z nimi stanie, wyjdą na ulice i mogą być zagrożeniem dla mieszkacw tych dzielnic. Pan Prezydent niech zacznie likwidację od zbiurokratyzowanego Urzędu Mista, zdublowanych wydziałow UM, a jak coś potrzeba to czeka się miesiącami, bo brakuje kompetentnych pracownikow. Dlaczego Pan Prezydent nie przekaże połowy zadan w ramach outsourcingu,innym firmom, ktorego celem jest efektywności prowadzonej działalności.Na likwidacji tych trzech MDK-ow, nie załata Pan dziury budżetowej Miasta Poznania, a tylko pozbawi Pan najbiedniejsze dzieci i młodzież dostępu do kultury. A dlaczego nie ściągnie Pan kar umownych za pateracką budowę stadionu, ciągnące się remonty drog i innych inwestycji, gdzie terminy już dawno zostały przekroczone. Najlepiej uderzyć w najbiedniejszych, odebrać szczątki ich marzen, bo nie ma kto za nimi się wstawic, oni nie mają się jak bronić. Ludzie tam pracujący wkładają tyle serca w pracę z dziećmi a Pan to wszystko chce przekreślić. Jest to Panie Prezydencie skandal, powinien się Pan wstydzić takich decyzji !!!!! Niech się Pan wycofa z tego pomysłu i szuka innych źrodeł łatania budżetu.
Hanna Rzeszut
Autor petycji

#466

2011-12-11 20:07

Widzę, że petycja na nowo odżyła i znów dość szybko prybywa podpisów. Bardzo mnie to cieszy, że tak wielu ludzi przejmuje się losem MDKów! To naprawdę wspaniałe, że tak zależy nam na kulturze i rozwoju dzieci i młodzieży!
Dziekuje wszystkim!

Gość

#467

2011-12-11 21:11

Brak słów!!!
vgsgsd

#468

2011-12-11 21:29

Kieszenie sobie zamknijcie

Gość

#469

2011-12-11 21:53

słyszałam, że w Krakowie jest 11, a nie 30 MDKów, ale to i tak dużo więcej niż w Poznaniu!

Gość

#470

2011-12-11 22:02

Moje dzieci korzystały z zajęć w MDK nr1. Dziś za zajęcia artystyczne dzieci trzeba słono płacić. Wiele dzieci i młodzieży nie ma możliwości. To nie tylko przykre ale widzę w tym rodzącą się patologię społeczną. Ta poteżna energia dzieci i młodych ludzi musi znaleźć ujście. Po co buduje się boiska ORLIK, place zabaw z programów wspomaganych przez UNIĘ? Zamykanie MDK - to jest wbrew polityce Państwa. Jak to rozumieć?

Gość

#471

2011-12-11 22:06

jest słuszna

Gość

#472

2011-12-11 22:08

No po prostu to są jaja, żeby kase na euro brac z MDK !

Gość

#473

2011-12-11 22:10

To jest skandal -nasze dzieci mają tak mało miejsc gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania -zabierzmy i to niech wystają pod klatkami pala papierosy i co tam jeszcze gorszego - takiej młodzieży chce pan Prezydent?otwórzmy KOLEJNĄ BIEDRONKĘ BO JESZCZE BRAKUJE KILKU ABY WYKOŃCZYĆ POLSKI HANDEL !!!!!!!!!!!

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2011-12-11 23:38



Gość

#475

2011-12-11 23:48

to jest petycja dająca szansę na rozwój dzieci i młodzieży a nie jak rząd i samorząd wyrzuca ich na ulice , i zabierający szansę na przyszłość.