Nie dla obniżki emerytur przez tzw. "Polski ład"!!! - Petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich

Nie dla obniżki emerytur przez tzw. "Polski ład"!!! - Petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich / Ogłoszenia / Czekanie na zmianę ustawy "polskoładowej" / Komentarze


Gość

#1

2022-02-24 21:53

Witam, również otrzymałem zwrot kwoty zabranej w styczniu - bez jakichkolwiek wyjaśnień! Pozdrawiam Jerzy Maniak
Jowita

#2 także mnie ZUS zwrócił

2022-02-25 08:29

Dzień dobry,

Także mnie ZUS zwrócił w lutym to, co zabrał w styczniu. Ciekawi mnie, jak zostanie policzona zaliczka na podatek w marcu, po waloryzacji. Mam jednak świadomość, że to jest tylko zaliczkai nadal brak jest podstawy prawnej.


Gość

#3

2022-02-25 11:07

Zwykle ZUS do wszystkiego przysyła sążniste pisma (zwłaszcza np. do 13. emerytury). Ani potrąceniu w styczniu, ani zwrotowi w lutym nie towarzyszyło żadna informacja, w samym lutowym przelewie emerytury dodano do zwyczajowego opisu "Świadczenie ZUS (numer)" skrótowe "Zwr. zal. xx zł". W PUE ZUS jest tylko informacja o webinariach i infolinii dla przedsiębiorców na temat naliczania składek oraz kwarantannie i izolacji domowej.

Gość

#4

2022-02-26 01:18

Witam, mnie również ZUS zwrócił to, co zabrał w styczniu, jednak bez wyjaśnień i brak nadal podstawy prawnej. Co będzie dalej? Czy obiecane zmiany przez rząd zostaną wyprostowane czy też się rozmyją i na koniec roku będę mieć nie doplatę podatku?
Gosc

#5

2022-02-28 18:06

Witam

Rowniez w lutym otrzymałam zwrot zaniżonej emerytury w styczniu. Wcześniej zwróciłam się do ZUS z pismem o wyjaśnienie : dlaczego mi zaniżono emeryturę netto, o podanie podstawy prawnej i wydanie w tej sprawie decyzji. W odpowiedzi poinformowano mnie, ze pobrano zaliczkę na podatek zgodnie z nowymi przepisami podatkowymi- ustawa z 29.10.2021 roku. Natomiast na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z dn.7.01.2022r w lutym bieżącego roku ustalimy nowa wysokość zaliczki oraz zwrócimy nadpłacony podatek za styczeń .

Gosc

#6 Waloryzacja emerytur

2022-03-12 08:41

  • Dzień dobry. 
  • Czy może ktoś  z Państwa zna sposób wyliczenia zwaloryzowanych emerytur powyżej 5 tys. - w polskim ladzie. Czy rzeczywiście w tym przypadku waloryzacja wynosi 7%?

Gość

#7

2022-07-09 19:36

Czy ktoś z Państwa , którzy podpisali petycje, otrzymał już emeryturę w lipcu wyższa o 5% netto./Obnizka podatku z 17% na 12%/? Czy być może, przy tej okazji ponownie naliczono nam emerytury zaniżone, wg. polskiego ładu? Zadaje to pytanie, ponieważ emeryturę mam wypłacana na koniec miesiąca. Pozdrawiam.



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...