TAK DLA GIMNAZJUM


Gość

/ #64

2015-12-09 10:05

Podpisałam tę petycję, chociaż kiedy moje dzieci były w gimnazjum nie miałam pełnego przekonania, że jest to najlepsze rozwiązanie edukacyjne. Być może idealne rozwiązania nie istnieją. Obecnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż działania władz to pomysł z rodzaju "Ja 40 lat temu kończyłem 8-klasową podstawówkę i dobrze było, więc jest to najlepsze rozwiązanie". Uważam, że podobna zmiana, jeżeli miałaby zaistnieć, wymaga szerokich konsultacji z nauczycielami, pedagogami, psychologami, dyrektorami szkół, rodzicami, wreszcie z dziećmi. Nie zanosi się na nic takiego, co odbieram jako arogancję władzy w stosunku do obywateli. Poza tym nikt nie bierze pod uwagę faktu ogromnego wysiłku, jaki w ciągu ostatnich 15 lat został uczyniony przez wiele osób w celu jak najlepszego zagospodarowania instytucji gimnazjum, łącznie z niebagatelnymi nakładami finansowymi. Mam także świadomość problemów, z którymi borykać się będą osoby i zespoły, które nie tak dawno utworzyły gimnazja niepubliczne - często bardzo dobre. Kolejna zmiana będzie dla nich bardzo trudna, dająca sygnał braku stabilności.