Chcemy Boga

Quoted post


Gość

#190

2015-10-11 09:10

Jestem Polką, Katoliczką - płacącą także podatki utrzymujące między innymi szkolnictwo. Skoro tak, to nie mam powodu zgadzać się na usuwanie "Lekcji Religii" ze szkoły, która jest fundamentem życia mojego, mojej rodziny i nadal znaczącej części Polaków. Poza tym najwyższy czas powiedzieć stop wyrzucania Boga z życia Polaków. Nie chcę i nie mogę zgadzać się z ludzkimi pomysłami na życie, bo nie są i nie mogą być - one dla mnie żadnym autorytetem. Ja Katoliczka też mam prawo do wyrażania własnych poglądów i odważnego głoszenia, że Bóg jest ponad wszystko i wszystkich, jest miłością i życiem. A jako córka Boga jestem zobowiązana występować w Jego obronie i mówienia wszystkim, że Bóg jest Ojcem wszystkich ludzi i tych błądzących, zagubionych, chorych z nienawiści, za których my wierzący z miłością i wielką troską się modlimy o opamiętanie i powrót do "Domu Ojca". Dla informacji podaję, nie jestem katechetką.Uważam, że tej grupie nauczycieli słusznie należy się wynagrodzenie za prace z moich podatków. Faktem jest, że nie ma w zyciu ważniejszego przedmiotu od Lekcji Religii, ponieważ tylko on mówi o miłości Bożej i naszym zbawieniu, ukazując ile Bóg przecierpiał z miłości dla nas biednych grzeszników. Cóż dziś damy przyzwolenie na wyrzucenie lekcji religii ze szkół, a jutro być może trzeba będzie wyrzucać nauczycieli innych przedmiotów tylko dlatego, że są katolikami. Tylko wiara w Boga Jedynego jest gwarancją zatrzymania rozrastających się w życiu publicznym wszelkiego rodzaju dewiacji. Wszyscy szukający sposobu wyrzucenia Boga z życia publicznego, jakże są biedni - módlmy się za nich.

Odpowiedzi


Gość

#193 Re:

2015-10-11 15:49:41

#190: -  

 Nie mam nic przeciw byś z własnej kieszeni opłacała katechetów. Tez mam dzieci i też chodzą do szkoły ale to nie znaczy, że skoro nie chodza na religię to ja mam za to płacić. Poza tym religia to równiez wymysł ludzki ii fajnie by było gdyby to do ciebie dotarło. Przejawiasz skrajne nawiedzenie. Poza tym katolicy w Polsce są raptem od 1050 lat. Na długo przed katolickim zniewoleniem byli tu Słowianie i większośc Polaków jest ich potomkami - byćmoże również i ty i dlatego tym bardziej przykro mi jest, że tak łatwo wyparłaś się swoich korzeni.