WNIOSEK O USTANOWIENIE ZABYTKOWEJ ALEI DRZEW W ZAGNAŃSKU

Quoted post


Gość

#48

2011-10-31 20:06

#9: -

Lokalną ludność nikt nie pytał o zdanie pisząc  petycję ,ciekawe dlaczego pani inicjatorka tej petycji nie zapytała żadnego z mieszkańców ulicy Spokojnej co o tym sądzi. Ja jako mieszkaniec tejże ulicy popieram wycięcie drzew , zagrazają one bowiem bezpieczeństwu naszych domów, są suche i spruchniałe .

Odpowiedzi


Gość

#64 Re:

2011-11-01 20:49:09

#48: -

Nie pytałam wszystkich Państwa o zdanie, ponieważ z formalnego punku widzenia Państwo już sie wypowiedzieli- jesteście za- nie protestowaliście, kiedy pojawiły się dezycje RDOS. Częśc jest za część przeciwko- ja jestem za -więc kontaktuję z tymi, którzy podzielają ten punk  widzenia. To chyba oczywiste. Każdy, nawet nieszkaniec innego województwa zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody,  może taki wniosek zlożyć do wojewody- jako instytucji nadrzędnej w kewstii ochrony przyrody. Więc korzystamy z tego prawa. Drzew objęte ochroną pomnikową z ustawy muszą być podjęte odpowiednim zabiegom pielegnacyjnym i ochronnym tak, żeby były przyjazne mieszkancom. Więc wszyscy Państwo, którzy protestujecie będziecie mogli czuć się bezpiecznie. Dodatkową pragnę przypomieć, że nikt nie sprzeciwia sie budowie chodników i ścieżki rowerowej. Niezgadzamy się tylko na dewastację krajobrazu. Mozemy miec bezpieczne, zagospodarowane  i ładne miejsce. Z piękną, zaddana i odnowioną aleją drzew, chodnikiem i odpowiednim oświetleniem itd. Kwestia wyboru. Ja wybieram rozwiązanie, które moim zdaniem w konsekwencji, będzie służyło wszystkim. My mieszkancy będziemy mieć lepsze warunki życia, a turyści w koncu zaczną tu przyjeżdźać. Wielu z Państwa z pewnością, by na tym skorzystało, bo region wybitnie sprzyja agroturystyce. Pozdrawiam Dorota Jabłońska