NIE dla podwyżki cen biletów MPK w Krakowie!

Kraków, 19 listopada 2018 r.

Partia Razem

Okręg krakowski

ul. Paulińska 28

31-065 Kraków

Szanowne Radne i Radni Miasta Krakowa!

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi o planowanych podwyżkach cen biletów i likwidacji biletów 20-minutowych oraz miesięcznych na jedną i dwie linie, apelujemy do Radnych Miasta Krakowa o:

 1. Utrzymanie biletów 20-minutowych,

 2. Pozostawienie bez zmian cen biletów 40-minutowych,

 3. Utrzymanie biletów miesięcznych na 1 i 2 linie.

Uzasadnienie:

Zapewnienie tanich i dostępnych autobusów i tramwajów to obowiązek gminy. Transport zbiorowy ma dowozić ludzi do pracy i szkoły, a nie przynosić zyski. Tymczasem władze miasta zamierzają uderzyć w najpopularniejsze bilety. W praktyce oznacza to, że za przejechanie kilku przystanków zamiast 2,80 będziemy płacić 4 złote, zaś codzienne dojazdy z biletem miesięcznym mogą nas kosztować nawet dwa razy tyle co obecnie.

Planowana podwyżka cen biletów jest oburzająca i pokazuje, że znowu obietnice wyborcze Jacka Majchrowskiego i jego kolegów były kłamstwem.

Dlaczego chcemy w Krakowie dobrej komunikacji?

Dusimy się. W ramach walki ze smogiem miasto musi zachęcać do jazdy komunikacją publiczną. Korki i spaliny szkodzą zdrowiu i niszczą powietrze tak samo jak dym z pieców węglowych. Podwyżka cen biletów sprawi, że dla wielu osób bardziej opłacalnym wyborem stanie się samochód, zaś tym mniej zamożnym zagrozi pogłębieniem wykluczenia.

Miasto nie jest z gumy. Wzrost liczby mieszkańców nie może jednak oznaczać wzrostu liczby samochodów - przepustowości nie da się zwiększać bez końca. Sprawnie działająca i dostępna komunikacja to podstawa funkcjonowania metropolii - inaczej miasto stanie.

Dobra komunikacja publiczna to taka, którą mieszkający w naszym mieście czy tu pracujący wybierają chętnie z powodu zarówno cen biletów, jak i jej jakości.

Likwidacja biletów 20-minutowych, podwyżka cen biletów 40-minutowych (z 3,80 do 4,00) i likwidacja biletów miesięcznych na 1 i 2 linie oznacza, że krakowskie autobusy i tramwaje, zamiast zaspokajać podstawowe potrzeby komunikacyjne, staną się dobrem luksusowym.

My, niżej podpisane mieszkanki i mieszkańcy Krakowa oczekujemy od Rady Miasta powstrzymania planowanych zmian w cenniku biletów!


Partia Razem, okręg krakowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Partia Razem, okręg krakowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook