TAK dla tramwaju do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK

UL. REWOLUCJI 1905 ROKU 68-70 M. 201 

90-222 ŁÓDŹ 

 

Prezydent Miasta Łodzi 

Hanna Zdanowska

 

TAK! Dla tramwaju do Matki Polki 

PETYCJA 

My, niżej podpisani mieszkańcy Miasta Łodzi, domagamy się wybudowania linii tramwajowej od pętli Kurczaki do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, w śladzie ulicy Rzgowskiej, w pasie zieleni oddzielającym obie jezdnie z nową pętlą tramwajową i parkingami Park&Ride zlokalizowanymi w pobliżu pętli autobusowej u zbiegu ul. Rzgowskiej i al. Bartoszewskiego.

W kampanii wyborczej obiecała Pani Prezydent przebudowę krańcówki na Kurczakach, czas na tramwaj do Matki Polki! 

Jako mieszkańcy Miasta mamy dość ciągłego stania w korkach, spóźniających się autobusów, które przez zator na drogach w godzinach szczytu, nie mogą przyjechać na czas zgodnie z rozkładem jazdy. Domagamy się szybkiej realizacji tej inwestycji, gdyż poprawi ona jakość podróżowania. W postulowanym przez nas śladzie torowisko byłoby wydzielone od jezdni, przez co tramwaj nie stałby w korkach. Dodatkowo skomunikowane Chojny oraz Górna i Ruda zyskają na atrakcyjności, potok pasażerów zostanie natomiast rozłożony na różne środki transportu, co poprawi wygodę w podróżowaniu. Stawy Jana zyskają z kolei dodatkową liczbę odwiedzających. Nasze postulaty są zgodne ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi z roku 2018 podaje nasz postulat, jak również innymi dokumentami strategicznymi miasta.

Nadmieniamy, że tramwaj staje się standardem w podróżowania po mieście w wielu miastach Europy. Miasto Łódź, które chce nadążać za europejskimi wzorcami, powinno stawiać na ekologiczne środki transportu, które nie wydzielają spalin. Tramwaj spełnia wszystkie te wymogi.


Daniel Walczak, Dominik Artomski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Daniel Walczak, Dominik Artomski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook