Protest przeciwko koncertowi zespołu Haydamaky w Tomaszowie Lub.

Spadaj

#101 Re: Re: Re:

2016-05-29 05:37

#100: - Re: Re:  

 A te komentarze są pod petycją? Do czego ty się odnosisz? Poza tym jakiej ty oczekujesz reakcji jak oni bezczelnie gloryfikują morderców 100 tys.Polaków? Marsze Sławy UPA czy ku czci Waffen SS Galizien. Ty to uważasz za normalne?

Jeszcze hajlują na Majdanku. Uważasz, że Ukraincom można więcej? Bo biedni napadnięci? Spdlają do Polski przed mobilziacją. Marsz Wyszywanek w Wawie to w większości zdrowe młode byki które powinni walczyć o swój kraj zamiast liczyć na to że ktoś inny to za nich zrobi


Gość

#102

2016-05-29 05:39

Zauważyliście jak w Kronice Tygodnia zrobiono z ich koszulek różowe ubranka:):):) Zeby się nie kojarzyło. W oryginale czerwień aż bije po oczach


Gość

#103 Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 11:00

#101: Spadaj - Re: Re: Re:  

To są komentarze odnośnie zespołu haydamaky, przepisane ze wszystkich odnośników dotyczących tematu.

A teraz szczerze - albo drodzy sygnatariusze jesteście całkowitymi debilami albo sterowanymi prowodyrami. Debilami - jeżeli we wszystko wierzycie co ktoś tam napisał, powiedział, bo większość to brednie, kłamstwa i całkowity brak zrozumienia tematu, a Wy potulne debilne baranki podpisujecie co Wam ktoś pod tępe mordy podsunie. Gorszy debilizm będzie w tym, jeżeli robicie to ze względów fanatyczno-nacjonalistycznych (nacjonalizm to nie to samo co patriotyzm), byleby komuś zaje*ać, bo inny, albo "nie nasz". Moim zdaniem to już choroba umysłowa (bezmózgowie czy jakoś tak). 
Jestem pewny, że większość z Was nie zna i nigdy nie słuchała tego zespołu. Ch*ja o nich wiecie, oprócz tego, że ktoś Wam powiedział o jakiejś tam piosence, gdzie ktoś-tam coś-tam śpiewa po Ukraińsku. Teraz popatrz sobie w oczy i powiedz, że nie mam racji :)

Drugi sort pieniaczy to prowodyrzy - to właśnie Wy: eksperci, historycy, socjolodzy, ukrainiści. Łapki do góry, którzy to z Was :) Ale szczerze - ukończone gimnazjum to nie studia! Pięknie znacie Ukraińską historię (Polską już gorzej), idealnie orientujecie się w polityce Ukraińskiej, jesteście obiegani we wszystkich organizacjach neobanderowskich (łącznie z nazwiskami i adresami), już nie wspomnę, że zespół Haydamaky znacie jak kieszeń własnej matki. Tylko jest drobny problem, dlaczego większość z tego co głosicie to brednie, przekłamania i manipulacje? Ktoś Wam za to płaci? Macie w tym jakiś interes, żeby podburzać słabszych intelektualnie ludzi? A może tak bardzo Lwów Wam się podoba i marzycie, żeby był znowu polski? No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?

Podsumowując: niezmiernym kretynizmem jest mieszać ten zespół z jakąkolwiek sytuacją mordów polaków; brednią i bzdurą jest to, że ten zespół gloryfikuje nacjonalistyczne ideologie, oraz że w swojej działalności jakkolwiek odnosi się do rzezi Polaków na wschodzie. Złem i nieskończoną głupotą jest podburzanie ludzi i wpajanie im tych kłamstw i przeinaczeń. Macie wątpliwości to śmiało piszcie do źródła, chyba mail zespołu jest podany na ich stronie.
Cała moja rodzina pochodzi z Wołynia, wiem o tej strasznej historii więcej niż większość z Was, ale ku*wa, ani razu nie spotkałem się z informacją, że zespół Haydamaky rezał lachów.
Prawdą jest, że trzeba rozmawiać o tej trudnej historii, ale nie wolno wpadać w histerię. Żeby prowadzić jakiekolwiek rozmowy, trzeba poznać dokładnie temat, ale nie tylko z jednej strony, a później wyrobić sobie obiektywną opinię, dopiero na koniec konwersacja i podpisywanie debilnych petycji (i ch*j z tym, że całkowicie niezwiązane ze sobą zdarzenia - koncert zespołu Haydamaky i rzeź wołyńska. Jakim trzeba być kretynem, żeby wiązać to ze sobą...)

Z wyrazami najgorszej pogardy
Myślący patriota

P.S. Ee, geniuszu "Spadaj" - ile zdrowych, silnych Polaków wyjechało do GB? Nasi cacy reszta won! Prawda? 

P.S. nr 2 Ee, ekspercie "Spadaj" - przymusowa mobilizacja na Ukrainie? Ku*wa, jeszcze nie słyszałem, musisz mieć zajebiste tajne informacje. 

P.S. nr 3 Ee, ty... "Spadaj" - do reszty się nie odniosę, bo to całkowite bzdury. Hajlujący UPO-wcy Haydamaky na Majdanie... kres głupoty. 

 

Spadaj

#104 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 14:47

#103: - Re: Re: Re: Re:  

 Fajny sposób dyskusji nazwać kogoś debilami albo sterowalnymi prowodyrami:) Sama nazwa hajdamaki zaczerpnięta z koliszczyzny - rzezi ok. 100 tys. ludzi w tym 20 tys. w Humaniu. Czerwono czarne barwy które przerobiono na różowe w Kronice Tygodnia:) Udział w festiwalu Bandershtat na którym jest gloryfikacja UPA i pogadanki z weteranami.

Spiewać na tomaszowskiej ziemi, że ktos poszedł służyc Ukrainie do Bandery.

Czytac trzeba ze zrozumieniem. Nikt Hajdamaków nie oskarżał o hajlowanie na Majdanku. Gdzie to wyczytałeś?Chodziło o reakcje które przytoczyłeś. A zdjęcie z neonazistowskim Azowem któremu IR USA odmowiła finansowania szkolenia mają na swoim facebooku.

To oni się bawią w politykę. Bandera, Bandershtat, Azow.

Co się tak wkwiasz? Ukraincy protestowali w Polsce przeciw koncertowi Chóru Aleksandrowa walając się po chodnikach. Czy to Chór Aleksandrowa zaatakował Polskę w 1939 roku czy zajął Krym w 2014? Ten Chór potrafi zaśpiewać Czerwone maki na Monte Cassino a węgierska Hungarica rozkwitały pąki białych róż. Hajdamaki że ktoś służył u Bandery  Ukrainie. Jak służył to akurat wiedzą mieszkańcy tomaszowskiego.

Nic straconego. Masz Bandershtat w sierpniu. Jedź. Hajdamaki tam grają. Posłuchaj weteranów UPA jak to im ciężko było na Wołyniu.

W 2012 roku protestowano przeciwko zespołówi Tartak który ostatecznie nie wystąpił na Juwenaliach w Lublinie. Każdy ma prawo do protestu. Ukraincy mieli prawo protestować w Polsce . Polacy nie mają?


Gość

#105 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 15:02

No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?#103: - Re: Re: Re: Re:  

 No pieknie. Może od razu sie przyznaj kim ty jesteś?To Polacy rezali ukrainców? Nie jesteś może tym co na polskim forum tak się rozczulił nad losem Ukrainców z Tomaszowa i okolic wcielanych do WP II RP w kontekście dziadka Tuska?

Nasi dziadkowie rezali Ukrainców???????Co ty kwa wypisujesz?

Sam udział w festiwalu Bandershstat jest dla mnie wystarczającym powodem żeby protestować.

https://www.youtube.com/watch?v=ja9rr0iE11Q

Na co komu Lwów z neobanderowcami urządzającymi przemarsze ku czci UPA i Waffen SS Galizien?


Gość

#106

2016-05-29 15:13

"No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?"

 

Po takim tekście to może Twoja rodzina i pochodzi z Wołynia ale zaczynam wątpić czy z tych akurat 16% ludności przed wojną. Zasugerowałes , że Polacy rezali Ukrainców? Jak rozumieć ten twój tekst? Sugerujesz że nasi dziadkowie byli Ukraincami? Chyba nie. Więc może rozwiń tą swoją myśl. Jak masz pochodzenie ukrainskie to chyba nie wstyd się przyznać?

 


Gość

#107

2016-05-29 15:40

Gdyby jego rodzina polska rodzina pochodziła z Wołynia nie napisałby w cudzymsłowie "w odwecie." doskonale by rozumiał ten ewentualny odwet. Tacy są dumni. Tacy czuli na swoim punkcie ale do pochodzenia nie chcą sie przyznać. Wiedzą, że to stawia dyskusję w innym świetle. Niech piszą prawdę. Jak to widzą z ukrainskiego punktu widzenia.


Gość

#108 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 16:21

#104: Spadaj - Re: Re: Re: Re: Re:  

"Jeszcze hajlują na Majdanku."

 

1. Jazda do szkoły i do biblioteki, a nie debilizmy wypisywać publicznie!

2. Mam czerwono czarne majty - jestem banderowcem? (dalej mam udowadniać ograniczenie umysłowe osoby spod niku "Spadaj"?) Dla Twojej spokojności przefarbuję na różowo, ok? Ot, taka szaletowa konwersacja :)

3. Jak Ci tak blisko do ruskich to nie wycieraj sobie mordy ludźmi, którzy mieszkają w Tomaszowie lub gdziekolwiek indziej, tylko jazda do Moskwy. Pamiętaj, że ani Polska, ani Tomaszów nie jest Twoją własnością. Szczególnie, że z tego co wiem, koncert jest prywatną inicjatywą. Właściciel lokalu może sobie robić na co ma ochotę, bo mamy wolność, więc z pełnym obrzydzeniem w Twoją stronę - GOŃ SIĘ!

4. Zamiast zakładać petycje i szukając poklasku wśród pieniaczy podobnych do Ciebie, wziąłbyś się za porządną naukę. Udało Ci się trochę namieszać, ale to na pewno zespołowi tylko pomoże, a Ty z orgastycznej ekstazy obudzisz się z ręką we własnej urynie. Może to Ci jakoś pomoże zrozumieć, żeby coś negować, trzeba najpierw to poznać, a populistyczne i zmanipulowane hasła "jak śpiwajo o banerofach to znaczy, ze Polaków ubijać chco" - g*wno Ci dadzą :)

I zaprawdę - nie wierzę, że jesteś tak bardzo głupi, żeby łączyć koncert zespołu Ukraińskiego (który, O ZGROZO, użyli słowa "banderowcy" w JEDNEJ ze swoich piosenek, której nie grają i w dupie masz kontekst) z mordowaniem Polaków na wschodzie. To nawet nie przystoi, ze względu na pamięć ofiar, które wykorzystujesz do swojej prywatnej, chorej gry. Musisz mieć w tym swój duży interes - na pewno bardzo szemrany. CBP PФ?

 

Możesz darować sobie jakąkolwiek odpowiedź, bo nie podejmę dalszej polemiki.

P.S. A o pochodzeniu słowa "haydamaky" - ch*ja wiesz :) Albo specjalnie zatajasz i manipulujesz tymi hasłami (o rzezi humańskiej też jakoś mało - wikipedia to nie wszystko, trzeba cokolwiek wiedzieć o tamtych czasach - po raz drugi KONTEKST K*RWA).

Bez poważania.
Ten myślący patriota.

 


Gość

#109 Re:

2016-05-29 16:24

#107: -  

 Brawo! Mam inne zdanie - to jestem Ukainiec? A może banderowiec?

Właśnie większość z Was prezentuje taką postawę. 

Proszę, zapytaj się dziadków czym kończy się nacionalizm!


Gość

#110 Re:

2016-05-29 16:52

#106: -  

I też do wypowiedzi spod #105.

Jeżeli nie wiecie o co chodzi - to do książek! Wierzchowiny, Gorajec, akcja Wisła e.t.c. Oprócz akcji odwetowych, były dokonywane mordy na Ukraińcach w celu "oczyszczania Polski wschodniej". Zagrożeniem dla nas były wtedy ukraińskie niemowlęta, dzieci, kobiety i w tym około 15% mężczyzn.

Obrona Polaków - tak, mordowanie jakiejkolwiek narodowości w celu "oczyszczenia terenu" - zdecydowane NIE.

Nie mam zamiaru Was uczyć, szczególnie, że debata powinna traktować o koncercie zespołu Haydamaky i o tym, że dla niektórych z Was Ukrainiec to samo co banderowiec, a banderowiec to to samo co np. rzeź wołyńska. Ot, takie niewinne połączenie w celu usprawiedliwienia swoich nacjonalistycznych zapędów?

Jak zapowiadałem kilka komentarzy wyżej - kończę tą czczą rozmowę. Te przytyki w moją stronę, na prawdę nic Wam nie dadzą. Pokazują tylko, albo Wasze ograniczone wiadomości w temacie, albo fakt, że ta manipulacja przegrywa z logiką.

Myślący pariota (POLAK)

hmm

#111 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 17:58

#108: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nie masz w tej dyskusji żadnych argumentów. Twoimi "argumentami" jest prymitrywna agresja, wulgaryzmy, chamstwo, ignorancja i godne osoby chorej psychicznie przeczenie oczywistym faktom. Wystawiasz o sobie żałosne świadectwo. Kogo reprezentujesz ? Miałeś dostać jakiś odsyp za ten koncert ? Wyzywanie i znieważanie  sygnatariuszy protestu  publicznie (internet) może dla ciebie skończyć się sprawą karną, najwidoczniej ku temu zmierzasz. Nie jesteś anonimowy.

ps

#112 Re: Re:

2016-05-29 17:59

#110: - Re:  

 "Polak", który wybiela zbrodniarzy banderowskich i ich gloryfikatorów ha ha ha ha...

Spadaj

#113 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-29 20:17

#108: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ty jesteś jakis porąbany:) Walisz nam takie teksty:

No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?

Wkleiłeś komentarze nie z tej strony i sie brandzlujesz Mykoł. Skup sie na petycji i na komentarzach tutaj.

O od razu widac , że z Wołynia może twoja rodzina ale napewno nie polska. Zaden Polak mający rodzinę z Wołynia nie napisałby w "odwecie" bo wiedziałby co to znaczy w odwecie bez cudzysłowia

Co ty myslałeś, że naszczekasz od gimbusów i nikt tobie nie odpisze bo uważasz się z najmądrzejszego? A co niby znaczy hajdamaka jak nie zbój? Jaki Polak broniłby hajdamaków od koliszczyzny czy Humania. Ukrainiec jesteś z polskim obywatelstwem i tyle.

 

A po jakiego żescie sie Mykoły kładli na chodnikach przed wystepem Chóru Aleksandrowa? Chór zajął Polskę w 1939 czy Krym w 2014? CZYLI SYMBOLE SĄ WAŻNE

Dla mnie mnie wystep na Bandershtat to jak wystep na ewentualnym Himmlerstat czy Beria Festiwal. Polaków w 1939 zaatakowali hitlerowcy i sowieci a ukraincy już we wrzesniu rżneli polskich żolnierzy na Kresach.Potem UPA i Waffen SS Galizien.

Pewnie, że dla ciebie hajdamaki to coś więcej niż słowa z Wiki:

hajdamaka (z  hajdmakrabować, grabić, ścigać, pędzić) – uczestnicy zbrojnych napadów  rozbójniczych na terytorium Ukrainy Prawobrzeżnej w składzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku.

 

Bo jesteś związany z tym uczuciowo. Przecież na Ukrainie za nazywanie zwyrodnialców z UPA zwyrodnialcami jest kara nawet dla cudzoziemców. Bo to upokarzanie narodu ukrainskiego.


Gość

#114

2016-05-29 20:35

"No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?"

Co to jest za konstrukcja myślowa?

1. Nasi dziadkowie byli Ukraincami którzy ryzali a teraz my protestujemy przeciwko gloryfikacji Bandery?

2. Nasi dziadkowie byli Polakami którzy ryzali 6 letnich banderowców bo oczywiście UPA składała sie z 6 letnich dzieciaków?

To tak samo popdlone jak tekst o Ukraincach z Tomaszowa i okolic wcielanych do WP II RP w kontekście przymusowego wcielenia dziadka Tuska do Wehrmachtu. Tomaszów był i jest pod polską okupacją?

Mykoł jesteś i tyle. Obywatel polski  co najwyżej. Ukrainscy partyzanci...kto tak by napisał o banderowcach?


Gość

#115

2016-05-29 20:47

A kto bronił zespołowi przyjechać i zagrać? Gdyby były jakieś nieodpowiednie zachowania to przecież jest Policja  którą mógł wezwac właściciel lokalu. Zasuwaj w sierpniu na Bandershtat i tam sobie opowiadaj o ukrianskich partyzantach . Dla mnie to banderowcy byli.

Porównanie banderowców z UPA do zwierząt uwłacza tym ostatnim; żadne zwierzę nie zadaje swym ofiarom tylu cierpień...

Piszesz po polsku ale myślisz po ukrainsku.

Ty Mykoł jesteś:)

#116

2016-05-29 21:00

"Prawdą jest, że trzeba rozmawiać o tej trudnej historii, ale nie wolno wpadać w histerię. Żeby prowadzić jakiekolwiek rozmowy, trzeba poznać dokładnie temat, ale nie tylko z jednej strony, a później wyrobić sobie obiektywną opinię,"

"No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?"

 

Zaden Polak tak by nie napisał. Co mam poznawac z drugiej strony? Nie obchodzi mnie co przeżywał rezun trzymając widły.

100 tys. ofiar OUN_UPA to jest w uchwale Sejmu z 2013 roku. O czym dyskutować? Na Wołyniu było ok. 16% Polaków. Po wywózkach sowieckich jeszcze mniej. To oni napadli na ponad 70% Ukrainców?

Chór Aleksandrowa to była odpowiedź na tekst o tym że Hajdamacy nie odpowiadają za Banderę. A Chór odpowiada za zajęcie Krymu a ukraincy zamiast walczyć u siebie kładli sie na chodnikach w Polsce.

 

 

 

 


Gość

#117 Re: Re:

2016-05-29 21:13

#109: - Re:  

 Nie mam pojęcia co to jest nacionalizm:) ukrainscy partyzanci, nasi dziadkowie mordowali 6 letnich banderowców...o czym ty piszesz Mykoł? Gdzieś mam twoją trudną historię. Dla mnie Bandera to jak Himmler czy Beria.

Rząd którzy stworzył Bandera ze Stećką na czele trwał tylko 7 dni a zdążyli wymordować

W okresie między 30 czerwca a 7 lipca 1941 mają miejsce dwa masowe mordy w mieście tj. pogrom Żydów oraz profesorów lwowskich. Rozlepiane odezwy obwieszczały ludności Lwowa zamiar OUN-R proklamowania "Ukrajińskoj Samostijnoj Derżawy". "Lachów, Żydów i komunistów niszcz bez litości, nie miej zmiłowania dla wrogów Ukraińskiej Rewolucji Narodowej" — wzywały w tym czasie jawnie do mordów ulotki OUN wręczane przechodniom. Do 3 lipca miejscowa ludność zabiła ok. 4 tys. Żydów.Wiki

Nieprawda bo w polskiej Wiki?


Gość

#118

2016-05-29 21:18

Hajdamaki .Jedna z gwiazd na Bandershtat 2016

http://bandershtat.org.ua/prohrama/muzychna-stsena/

 

 


Gość

#119 Re:

2016-05-30 04:27

#116: Ty Mykoł jesteś:) -  

 

"Prawdą jest, że trzeba rozmawiać o tej trudnej historii, ale nie wolno wpadać w histerię. Żeby prowadzić jakiekolwiek rozmowy, trzeba poznać dokładnie temat, ale nie tylko z jednej strony, a później wyrobić sobie obiektywną opinię,"

"No chyba, że kontynuujecie tradycję rodzinną po dziadkach i macie ochotę w "odwecie" rezać groźnych 6 miesięcznych ukraińskich partyzantów?"

 

Biedni 6 letni ukrainscy partyzanci. UPA to była formacja dziecięca?

"Dlaczego mordercy, których bawiło zadawanie tortur kobietom, dzieciom i niemowlętom, mają być nazywani tak samo jak ci, którzy pod gradem kul czołgali się wśród trupów kolegów na Monte Cassino? Jak Amerykanie polegli na Omacha Beach w Normandii? Jak Finowie heroicznie broniący się przed Armią Czerwoną, czy dogorywający na swoich pozycjach powstańcy warszawscy?

Natomiast jeśli UPA już faktycznie coś szturmowała, to głównie posterunki polskiej samoobrony wokół wsi, gdzie okrążeni ojcowie i synowie rozpaczliwie bronili swoich rodzin. Większość z nich poległa. Obroniło się tylko kilka miejscowości, jak słynne Przebraże, gdzie schronili się także uciekinierzy z innych wyrzynanych polskich wiosek. Bronili się bo wiedzieli co ich spotka jeśli ulegną. To oni byli prawdziwymi żołnierzami, bo dzięki nim przeżyli bezbronni ludzie."Kresy24


Gość

#120 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-30 06:03

#108: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 I co się tak wściekasz? Było, minęło. Zespół mógł przyjechac a odpowiednie organy mogły zapewnic spokój. Ten twój stek wulgaryzmów , wyzwisk prosto z rynsztoka tylko udowadnia , że protest byl słuszny.

Sława pod Beresteczkiem

#121 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-30 12:43

#108: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Typowa reakcja Ukrainca:) Na youtube gdy sie spytałem jakiegos Vasila Ponamariova dlaczego sie posługuje flagą biało czerwoną w zestawieniu z banderowską szmatą czy ma obywatelstwo polskie to otrzymałem odpowiedź :"...spdalaj kwo kacapska..." :):):)


Gość

#122 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-30 13:46

#121: Sława pod Beresteczkiem - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ...a czego się po takim można spodziewać. Widziałem stronkę na y-t tego banderowca Ponomariova. Chory człowieczek.


Gość

#123 Re:

2016-05-31 16:04

#1: -  

 I naprawdę hajdamaki na Pana donieśli dom tej organizacji do której Pan nalezy? Tak zapowiadali w oświadczeniu.


Gość

#124

2016-06-01 21:09

to chyba jasne dla kazdego POLAKA
rtt

#125 Re: Re: Re:

2016-06-03 04:26

#12: XXX - Re: Re:  

 http://bandershtat.org.ua/prohrama/muzychna-stsena/

 

Zaespół otwarcie popiera ideę banderyzmu - wystepuje na Bandersztat, imprezie propgującej idee skrajnego ukraińskiego nacjonalizmu.