Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#551

2016-07-31 16:58

Jest tyle nieprzemyślanych rozwiązań w projekcie zmian do wprowadzenia, że trudno je wyliczyć, tu tylko kilka przykładów. Nie podoba mi się podstawówka ośmio- a niejednokrotnie dziewięcioklasowa - często w tej szkole jest jeszcze zerówka. Ogranicza to m.in. możliwość nauki dwóch języków obcych, przed pójściem do liceum. gimnazjum dawało tę możliwość. Pamiętam jak za czasów starej ośmiolatki w szkle koło mnie uczono tylko jednego języka. Ogromnie mi żal gimnazjów, które dawały możliwość nauczania niektórych przedmiotów w obcym języku. Powrót do liceum czteroletniego, w którym na dokładkę ma dominować historia i nauczanie ogólne bardzo dyskryminuje młodzież o umysłach ścisłych. Nie da im możliwości przygotowania się do studiów zgodnych z ich zainteresowaniami. Będą musieli, jak to było przed laty, zdobywać interesującą ich wiedzę poza szkołą, a w szkole będą się nudzić.

Gość

#552

2016-07-31 17:43

Uważam ,że reforma przekreśli wszystkie osiągnięcia systemu oświaty.

Gość

#553

2016-07-31 18:27

PiS demoluje całe państwo. Nie zgadzam się na to!

Gość

#554

2016-07-31 21:19

Wracając do systemu edukacji sprzed 1999 rokiem, cofamy się do dawnego systemu komunistycznego a PIS rzekomo potępia wszystko to co komunistyczne. Nie rozumiem po co burzyć obecny system, na który wydano tyle pieniędzy. Prościej będzie  zmniejszyć liczebność klas, zatrudnić w gimazjach psychologów i doradców zawodowych.


Gość

#555

2016-08-01 06:33

Uważam, że pieniądze wydane na kolejną nieprzemyślaną reformę oświaty lepiej przeznaczyć na dofinansowanie już istniejącego systemu oświaty, żeby nie dochodziło do kuriozum typu oszczędzanie na papierze do ksero, wydzieranie kalendarzy, długopisów i tym podobnych śmiesznych rzeczy, do których dochodzi w szkole. Państwo ,,na górze" nie mają pojęcia o tym, jak naprawdę wygląda rzeczywistość szkolna. Nauczyciele muszą oszczędzać, a rząd funduje nam kolejną reformę.

Gość

#556

2016-08-01 06:44

Stanowcze NIE!!!!!!!!!!!!

Gość

#557

2016-08-01 07:54

Nie chcę chaosu i dodatkowych kosztów, które uderzą w drobnych podatników, takich jak ja.

Gość

#558

2016-08-01 09:03

Potrzbne są gruntowne zmiany w modelu nauczania i wychowania, przygotowującego dzieci i młodzież do samodzielnego, krytycznego i twórczego poznawania świata przez całe życie, z użyciem nowych narzędzi dostępu informacj i umiejętnściami komunikacji, postoway otwarcia na innych, na wspołnoty, kulturę zaufania. Grzebanie przy strukturacj szkolnicctwa jest szkodliwe. Nie ma w Polsce dobtrego, nowoczesnego systemu kształcenia i dokrztałcanie nauczycieli.

zatroskana babcia

#559 błagam, zostawcie gimnazja!

2016-08-01 09:43

Ludzie! Proponowany przez ministerstwo system 4+4+4 już w Polsce obowiązywał w latach 1961-1971 i kompletnie sie nie sprawdził. Już wtedy okazało się, ze jeden nauczyciel niewiele ma do zaoferowania 10-11 latkom w klasie czwartej. Zmieniono więc podstawówkę na 3+5. Teraz, kiedy dzieciaki tak szybko sie rozwijają intelektualnie,  wraca sie do najgorszego dla nich systemu. Wyglada to tak, jakby komuś zależało na spowolnieniu i celowej degradacji edukacji w Polsce!

Moje dorosłe już dzieci miały szczęście uczęszczać do gimnazjum. Pamiętam jaki to był dla nich wazny i cudowny czas, nowe środowisko, bez przypietych etykiet, przezwisk, nowe mozliwości. Bardzo sie zmienili na lepsze, wydorośleli, byli dumni z bycia gimnazjalistami. Dlatego jestem zrozpaczona, że moje wnuczki nie będą miały takiej mozliwośći.


Gość

#560

2016-08-01 10:43

Kolejne zmiany w oświacie, przeprowadzane szybko, bez refleksji i konsekwencji nie służą szkole, wprowadzają zamieszanie, obniżają rangę zawodu nauczyciela.

Gość

#561

2016-08-01 11:10

Ponieważ zgadzam się z opinią ZNP

Gość

#562

2016-08-01 11:58

Bo uważam że gimnazja są dobrym rozwiązaniem dla młodzieży i należy je jedynie nieco ulepszać a nie likwidować

Gość

#563

2016-08-01 12:40

Nie zgadzam się na zmainy, które proponuje MEN.

Gość

#564

2016-08-01 13:12

Zalewska to nie jest osoba odpowiedzialna a tym bardziej za szkolnictwo.To wstyd dla Polski ,że ma na tak odpowiedzialnym stanowisku tak ograniczonego człowieka.

Gość

#565

2016-08-01 14:30

ponieważ uważam, że trzeba doskonalić to co jest , a nie burzyć osiągnięcia kilkunastu lat.

Gość

#566

2016-08-01 14:44

Jako matka 3 dzieci, dbająca o ich rozwój intelektualny nie zgadzam się na zahamowanie dynamicznego wzrostu poziomu kształcenia w Polsce. Doskonale pamiętam okres 8 letniej szkoły podstawowej i wiążącej się z tak długim czasem monotoni, nie rzadko nielubianych kolegów czy poprostu pragnienia zmiany. Dzisiejszy świat jest nieporównywalny do świata lat 80-tych. Nie wyobrażam sobie aby nauczyciele przygotowani do pracy z młodszymi dziećmi mieli z marszu zajmować się wymagającą młodzieżą. Poprawiajmy, ulepszajmy ale nie niszczmy obecnego systemu.

Gość

#567

2016-08-01 15:02

Nie chcę by moja córka kisiła się osiem lat w szkole z dwoma paniami od wszystkiego czyli uczącymi po 3 przedmioty po rocznych podyplomówkach !!!

Gość

#568

2016-08-01 15:20

Stanowcze nie.Samorzafowcy powinni zdecydowanie sprzeciwić sie tym chorym zmianom. Nauczyciele strajk. 


Gość

#569

2016-08-01 15:24

Wyraża moje stanowisko w tej sprawie.

Gość

#570

2016-08-01 15:53

Nie potrzeba reform w polskiej szkole, ponieważ mamy wyższy poziom nauczania i wyższe wyniki na egzaminach zewnętrznych niż przed powstaniem gimnazjów.

Gość

#571 Likwidacja gimnajów

2016-08-01 16:31

Gimnazja wypracowały skuteczne metody nauczania, wypracowały własna tradycję, nazwę, sztandar i.t.p. Nawiązano współprace z odchodzącym pokoleniem np "Dąb Pamięci - Katyń 1940", "Żołnierze Wyklęci" Modzież obiecała Pamięć i Opiekę. Jak mają tego dotrzymać?

 

 


Gość

#572

2016-08-01 19:34

8-letnia szkoła podstawowa, to nieporozumienie !!!
Rozumieją to wszyscy nauczyciele, więc niech politycy się tu nie mieszają.

Gość

#573

2016-08-02 06:54

Podpisałam petycję ponieważ nie zgadzam się z przedstawionymi przez Panią minister rozwiązaniami dla polskiej oświaty. Władza nie rozumie , że czasy się zmieniły i mamy do czynienia z inną młodzieżą. Jak widać niektórym zależy bardziej na niszczeniu niż naprawie. Do tego zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Żadna reforma przeprowadzona na "szybcika" nie gwarantuje nic dobrego. Kolejny raz zostanie wprowadzony chaos , który nic dobrego nie przyniesie. Straty będą ogromne. Najbardziej jak zwykle ucierpią dzieci i nauczyciele.
ka

#574 Reforma dla samej reformy

2016-08-02 07:47

 Reforma wprowadzi ogromny chaos, problemy będą miały zwłaszcza gminy wiejskie, gdzie będzie dużo trudniej niż w większych miastach dostosować infrastrukturę. Możliwe, że znowu trzeba będzie polikwidoeać część małych szkół podstawowych.Reforma pochłonie wielkie pieniądze, prace straci tysiące osób, nie tylko nauczycieli, kilkunastoletnie doświadczenie nauczycieli gimnazjalnych zostanie wyrzucone na śmietnik wraz z tonami podręczników,w tym tych opłacony z kieszeni podatników. Zdolnym i ambitnym uczniom odbierze się szanse szybszego wyrwania się z nienajlepszego często środowiska osiedlowych podstawówek, gdzie koledzy wyzywają ich od kujonów i zdobywania wiedzy w przyjaźniejszym otoczeniu, na wyższym poziomie. Z kolei uczniowie z biedniejszych czy patologicznych środowisk stracą jeden rok powszechnej edukacji, co może w ich przypadku oznaczać jeden rok edukacji w ogóle. Ta reforma nie wyjdzie na dobre ani dzieciom ani nauczycielom i w ogóle nie ma sensu.


Gość

#575

2016-08-02 08:06

Jestem za utrzymaniem dotychczasowej struktury szkolnictwa.