Mariusz Wlazly do reprezentacji!

Quoted post

Small

#179 Re:

2013-07-16 15:20

#14: G -

Za siebie odpowiem , gdyż nieuprawniony jestem do przedstawiania zdania w czyimś imieniu. Wg mnie , nie powinno się skreslać Zibiego ale sam przyznasz że forma jest daleka od oczekiwanej . Cały problem polega na tym , że nie ma możliwości wyboru a to jak wiadomo nie pomaga w rywalizacji. Pozbawianie Wlazłego mozliwości gry na IO było wg mnie słuszne , bo postawa roszczeniowa jest niedopuszczalna i wielce deprymująca , natomiast trwanie w tym stanie jest wg mnie szkodliwe i bezsensowne tym bardziej w takim stanie kardy jak teraz. Tą sytuację należy przełożyć również na inna pozycję czyli rozgrywającego. Przy całym szacunku dla Fabiana , gdyby pograł sobie jako pierwszy w Uniwersjadzie byłoby to dla Niego z większym pożytkiem niz siedzienie na ławie i podpatrywanie kolegów w akcji , tym bardziej że ma przed sobą wielką szansę rozwoju w klubie , grając mecze z naprawdę silnymi rywalami. Tu i teraz potrzebna jest wymienność na każdej pozycji a takiej brakuje i widać to okiem laika. Jest w tym wszystkim jeszcze jeden aspekt i kto wie czy nie najwazniejszy. Obchodzimy rocznice wydarzenia histrocznego jakim było wygranie Ligi Światowej i chwała za to , jednak czy stać nas na to żeby co roku ten turniej wygrywać ? Wg mnie , nie . Skoro mamy w perspektywie Mistrzostwa ŚWIATA , to nie pomyłka z mojej strony a premedytacja , MŚ które w przyszłym roku będa rozgrywane w Polsce , czy karda nie powinna być budowana pod ten turniej ? Ten rok wg mnie powinnien być potraktowany "treningowo" w celu ogrania zaowdników którzy w przyszlym roku będa stanowlili o sile Polskiej kardy na tym turnieju. Ale wiąże się z tym koniecznośc zrozumienia tego problemu i wizji która urzeczywistnia trener. Nie wymagajmy wygrywania wszystkich meczy , skupmy się na postępach i zgrywaniu. Efekty przyjdą , jednak z drugiej strony nie zamykajmy zbyt pochopnie furtek kadry żadnemu zawodnikowi. Jak każdy kibic chciałbym żeby moja drużyna wygrywała wszystko z tym że rozum podpowiada że po pierwsze jest to niemożliwe a po drugie ewentualny sukces w przyszlorocznej imprezie przyniesie o wiele większe korzyści zarówno siatkarzom jak i promocji kraju. Pozdrawiam.

 

 

Odpowiedzi


Gość

#188 Re: Re:

2013-07-17 08:26:25

#179: Small - Re:

napisałeś bardzo obszernie ale...bez sensu . To siatkówka jest i tam zawodnicy nie pojawiają się z nikąd. Mieliśmy i mamy pokolenie mistrzów świata juniorów czyli Wlazły , Winairski, Zagumny, itp i niestety to oni sa najlepsi , trudno, nastepne pokolenia nie były juz tak utalentowane(Kubiak, Bartman itp). Więc maja prawo mieć swoje zdanie i rezygnować z występów LŚ.

Konflikty ! Wzorem trenera jest trener Olekna, który od zawsze był w konflikcie z Tietuchinem(37 lat), który wybierał sobie impezy do grania, ale na Olimpiadę go zabrał!!! Mało tego w trzecim secie w finałowym meczu z Brazylią, Tietuchun op.... trenera, rozgrywających,  i resztę. Widać i słychać to było na wizji i nie padały tam grzeczne słowa. Efekt. Wygrany set a potem mecz. Chwała należy się wdg mnie głownie Oleknie że nie zdjął z boiska tak zachowującego się zawodnika tylko pozwolił mu na swoją koncepcję.

Każdy kto ma onne zdanie niż Anastasi .. kończy jak Wlazły, Pilński no a teraz Zagumny, czy też nasz bardzo dobry fizjoterapeuta, który wobec biernej postawy trenera powiedział mediom że zawodnicy są przemęczeni( Olimpiada). Wszyscy widzielismy że chodzili jak much w smole. Trener go zwolnił z funkcji a nasi ....porazka za porazką