Apel o uznanie NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" wraz z logo za związek historyczny i zakazanie używania jej nazwy i logo przez dzisiejsze organizacje.

NSZZ Solidarność był to w latach przełomu (80-90 XX w.) autentycznie masowy ruch społeczny, którego charakter w 100% oddawała jego nazwa. Obecnie po charakterze nie ma śladu, nie tylko w teraźniejszej „Solidarności”, ale też w znacznej części naszego społeczeństwa. Nie ma też śladu po masowości ani autentycznym zaangażowaniu w sprawy dobra wspólnego, sprawy Polski. Pozostała tylko nazwa.

Dziś to zaszczytne logo wraz z cała chwalebną tradycją zbyt często służy doraźnym celom, nie tylko politycznym, ograniczonej liczby działaczy.

Najwyższy czas, aby zacząć chronić wartości, które są dla nas powodem do wspólnej dumy. Nie mamy takich powodów zbyt wiele.

Proponujemy zatem, aby NSZZ „Solidarność” stała się dla nas również powodem do zadumy nad tym dokąd może zbłądzić naród, który wiele osiągnął w zbyt krótkim czasie.

Ratujmy co się da, dopóki nie jest za późno.

 

Motto: „Gorszy pieniądz ten lepszy z obiegu wyrzucił”(M.Kopernik)

 

Apelujemy o wprowadzenie prawnego zakazu używania nazwy i logo NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przez współczesne organizacje.

 

Jolanta i Marek Mastalerz


Jolanta Mastalerz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jolanta Mastalerz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook