Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1026

2016-09-16 17:58

Nie zgadzam się na niszczenie wieloletniego dużego dorobku edukacji na poziomie gimnazjalnym.

Gość

#1027

2016-09-16 17:58

Ponieważ moje dzieci będą w samym centrum tego chaosu.

Gość

#1028

2016-09-16 18:05

Szkoła wolna od indokrynacji
Szkoła dla KAŻDEGO ucznia
Bez krzyzy i rekolekcji
Szacunek dla każdego ucznia i nauciciela

Gość

#1029

2016-09-16 20:12

Jestem przeciw nieprzemyślonym zmianom!
Marcin

#1030 Aktywność fizyczna spadnie w wyniku reformy.

2016-09-16 20:38

jako nauczyciel wychowania fizycznego pracujący jeszcze w gimnazjum stwierdzam, że to najwspanialszy okres do aktywności młodych ludzi, którzy chętnie uczestniczą w zajęciach i osiągają bardzo wysoki poziom aktuwności i umiejętności. Po powrocie do starego systemu podstawôwki będą przepełnione co spowoduje obniżenie akttwności dzieciaków bo w LO i Technikach wf z prawdziwego zdarzenia to fikcja. Wiem bo miałem. Smutno mi będzię rozstać się z młodymi ludźmi. Pracowałem w podstawówce a przeniosłem się do gimnazjum bo widziałem duży potencjał, który zresztą wykorzystuję do krzewienia aktywniści na każdej lekcji. Zadaję sobie pytanie czy jest a może już należy użyć słowa ,,było" warto pracować z gimnazjalistami - odpowiedź - zdecydowanie TAK. 

Pozdrawiam wszystkich gomnazjalistów!!

Nauczyciel WF-u


Gość

#1031

2016-09-16 21:10

Jedna z moich corek wlasnie rozpoczela nauke w wymarzonym gimnazjum. W koncu znalazla sie wsrod dzieci podobnych sobie. Szkola bardzo ja rozwinie. Mlodsza corka za rok miala isc do tego samego gimnazjum, a teraz jest zalamana ze spotyka ja taka niesprawiedliwosc. Nie jestem przeciwny zmianom, ale przemyslanym oraz uczciwym wobec dzieci. Jezeli ta reforma musi sie odbyc to stopniowo od 1 klasy. Dzieci ktore rozpoczely juz edukacje winny dokonczyc ja bez zmian.


Gość

#1032

2016-09-16 22:41

To jest antyreforma! Absolutnie nieprzemyślana, chaotyczna, rujnująca polską szkołę! Uczę w gimnazjum od początku, wcześniej w podstawówce i wiem, że ci ludzie nie mają pojęcia, o czym mówią! Problem naszej oświaty to programy, niedofinansowanie i PERMANENTNE REFORMY. Chodzi tylko o rozwalenie wszystkiego po PO! Nie da się z tym dyskutować.Tu jest tylko jedna logika- Po nas choćby potop. Nie mają pojęcia o świecie! Nie nadążają za zmianami, chcą dzieciaki sformatować wg przestarzałych zasad.
Gimnazjaliści w większości nie chcą powrotu do podstawówki! Chcą zmian środowiska! Rezygnacja z egzaminu z przedmiotów przyrodniczych?! Reforma - to czysta polityka! Nie da się wychować nowego - starego człowieka. Młodzież jest niezależna intelektualnie, wbrew nadziejom MEN. Poza tym ktoś tę reformę musi wprowadzać- nauczyciele. Nie widzę absolutnie żadnego argumentu, który by mnie przekonał.
Ile to ma kosztować? Ktoś policzył koszty? Na to są pieniądze, a choćby na podwyżki nie? Ratowanie miejsc pracy przez ich likwidację? Tak poważną reformę zaczyna się od I klasy! Opowieści o konsultacjach można między bajki włożyć! Nie znam żadnego nauczyciela konsultującego! Wypowiadają się ludzie nie mający żadnego kontaktu z gimnazjum... Ale kiedyś to była świetna szkoła... Która? Wiosną jedno z wrocławskich gimnazjów zorganizowało debatę o gimnazjach z Ludźmi oświaty, policją dla nieletnich, kuratorami sądowymi, politykami. Gościem głównym miała być posłanka PiS. W ostatniej chwili coś jej wypadło, nie przyszła. Do dzisiaj. Zresztą z PO też nikogo nie było (a ma sporo na sumieniu, szczególnie Kluzik - Rostkowska), tylko z Nowoczesnej. Zalewska powtarza to samo od jesieni, a więc przed konsultacjami i po konsultacjach. PiS chce narzucić swoją wizję świata, nie licząc się z nikim i z niczym. Żadna petycja nie pomoże! Tu potrzebne są zdecydowane działania!

Gość

#1033

2016-09-17 05:22

Zmiany proponowane przez ministerstwo są niekorzystne dla dzieci i dla nauczycieli.

Gość

#1034

2016-09-17 06:27

Od prawie 18 lat pracuję w szkole, od 16- w gimnazjum, to nie tylko pracą alpracą i pasja, wiele zainwestowałam żeby być po prostu dobrym, sympatycznym nauczycielem, często poświęcając czas nie mojemu synowi, mężowi czy rodzinie ale młodym ludziom, gimnazjalistom. Zawsze pracowałam na 200% a teraz rządzący mówią ,że to co robiłam było nieporozumieniem(!), klęską, samym złem... Nie ważne że moi gimnazjaliści wygrywali konkursy, dostawali się do renomowanych liceów albo po prostu wyrośli na dobrych ludzi, Polaków... Wielki żal, smutek, że to się skończy. Każdy z nas pracujących w szkole wie że nowy system nie wchłonie nas wszystkich, niestety tak mogą myśleć tylko politycy, nieczynni nauczyciele od 20 lat. Wielki żal także do kolegów z liceów, którzy teraz zacierają ręce i śmieją się w twarz. Niestety w naszym środowisku nie ma jedności i solidarności...
Marian Talar
Gość

#1035

2016-09-17 07:08

Jestem nauczycielem od 31 lat. Pracowałem już w szkole podstawowej 8- klasowej, a później i obecnie w gimnazjum. Jestem nauczycielem fizyki, matematyki i TIK. Podpisałem tę petycję bo uważam, że zmiana - bo to nie jest żadna reforma - którą PiS chce wdrożyć w systemie edukacji jest po prostu cofnięciem się wstecz, zagraża rozwojowi edukacji w Polsce. Żadne z podnoszonych przez PiS zarzutów wobec obecnego systemu nie zostaną przez tą zmianę uleczone. Wysiłek wielu tysięcy nauczycieli, którzy pracowali na rzecz doskonalenia obecnego systemu zostanie zmarnowany. Tak nie postępuje odpowiedzialny rząd, lecz rząd, który chce władzy dla władzy, zmian dla zmian, które mają tylko pokazać jak aktywna jest władza i zaspokoić chorobliwe ambicje nielicznych.


Gość

#1036

2016-09-17 08:35

Reforma przygotowana przez MEN przysporzy więcej bałaganu niż pożytku. Jest kompletnie źle przygotowana

Gość

#1037

2016-09-17 09:01

Zmiany wprowadzane w pośpiechu, ustawy pisane "na kolanie".
Grozi oświacie wielki chaos.

Gość

#1038

2016-09-17 09:44

Moja córka zamknie gimnazjum i zderzy się z rocznikiem kończącym VIII klasę! Do liceów i techników ruszy 700 tys. zamiast 350 tys.
Nie ma zgody na naukę dwuzmianową z nauczycielami przerzucanymi ze szkoły do szkoły!

Gość

#1039

2016-09-17 09:49

Gimnazja oddzielają młodzież od 7 latków, młodzież będzie chciała nosić inne ubrania, słuchać innej muzyki itd. a nie być dziennie ze smarkaczami! To jest bardzo zły pomysł, żeby mieszać gimnazja z podstawówkami. To tak jakby połączyli przedszkola z liceami. Dziękujemy szanownej Pani Annie Zalewskiej za pokaz głupoty ale to bardzo zły pomysł, JESTEM ZA NIE!!!

Gość

#1040

2016-09-17 10:42

zmiany cofające system edukacji do XIX wieku zamiast informatyzować szkoły wzmacniać kompetencje nauczycieli to dalej fabryka i to XIX wieczna

Gość

#1041

2016-09-17 11:45

Ponieważ uważam planowaną reformę za pozbawioną sensu - zamiast poprawić, doprowadzi do niepotrzebnego chaosu i zamieszania, za które ostatecznie zapłacą nasze dzieci. Szkoły można - i warto - poprawiać, ale nie poprzez radykalne i nieprzemyślane zmiany.

Gość

#1042

2016-09-17 13:20

Ja stracę pracę, gdyż nastąpi redukcja etatów, a córka chce iść do gimnazjum i jak mam jej wytłumaczyć, że pójdzie do siòdmej klasy?

Gość

#1043

2016-09-17 13:38

Wiele lat uczę w gimnazjum, zawsze w pełni angażując się w proces uczenia i wychowania młodzieży. Nie uważam aby była konieczna taka rewolucja w reformie jaką obecnie proponuje MEN. Absolwenci mojego gimnazjum wielokrotnie mnie odwiedzają dziękując za wysoki poziom edukacji i wspaniałą atmosferę. MEN chce to wszystko zaprzepascić!


Gość

#1044

2016-09-17 13:51

Takich rzeczy nie przygotowuje przez 3 miesiace

Gość

#1045

2016-09-17 15:17

Moje dziecko poszło do szkoły rok wcześniej jako sześciolatka, według zasad wprowadzonych przez PO teraz okazję się że skończy szkołę podstawową na zasadach wprowadzonych przez PIS jako 14 latka.,a nie tak jak mój starszy syn który kończy w tym roku gimnazjum jako 16 latek

Gość

#1046

2016-09-17 16:29

mam dziwcko w roczniku 2003, dostało się do świentego gimnazjum z 20-letnią tradycją, która na naszych oczash niweczy pis...z dnia na dziń odchodza nauczyciele, poprzednia dyrektora zwiała pierwsza! jestem wściekła i przerażona, że kolejny raz eksperyment będize się odbywał na moim dziecku. Ja osobiscie od poczatku do końca byłam zwolenniczką reformy edykacji, moje dziecko z radością 'odpępowiło' sie od kolegów z 6-klasy (koleżanki były super:). Udosknalanie obecnego systemu TAK! cholerna reforma PIS-u - zdecydwanie NIE!!

Gość

#1047

2016-09-17 18:09

Bo to co się sprawdziło przez tyle lat i kosztowało tak wiele publicznych pieniędzy nie powinno się niszczyć

Gość

#1048

2016-09-17 18:13

Dość już tych zmian i eksperymentowania na dzieciach, które są dla nas nadrzędnym celem.

Gość

#1049

2016-09-17 18:56

uważam , że ta reforma burzy wszystko co do tej pory szkoły osiąnęły

Gość

#1050

2016-09-17 20:43

bo jestem nauczycielem z 26 letnim stażem i matką VI- klasisty, który wybrał już gimnazjum do którego chciał się wybrać w przyszłym roku! To co robi PiS z nauczycielami i uczniami to jest chore!