Petycja- Ząbki zasługują na rower miejski Veturilo

Alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po naszym mieście. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Warszawie i Ząbek.

PETYCJA :  W sprawie uruchomienia nowych stacji rowerowych  ,, Veturilo ‘’ w północnej i południowej części Miasta  Ząbek w porozumieniu z Miastem Stołecznego Warszawy. Wnoszę o podjęcie czynności mających na celu utworzenia na terenie Miasta Ząbek nowych stacji rowerowych ,, Veturilo’’ Proponowane lokalizacje to : -  okolice placu przy przystanku autobusowym Powstańców przed galerią handlową Rossman -  w rejonie skrzyżowania ulic Maczka i Szwoleżerów - w rejonie skrzyżowania ulic Maczka i Powstańców - okolice szkoły Podstawowej nr 2, przy budynku Gimnazjum 2 - okolice w rejonie przy szkoły Podstawowej nr 1 - okolice przy stacji kolejowej ,,Ząbki’’  Utworzenie stacji Veturilo pobliżu stacji kolejowej umożliwiłoby mieszkańcom dogodną możliwość przesiadki lub dojazdu do domu w inne rejony Miasta Ząbki i Miasta st. Warszawa.  W mieście Ząbki stale przybywa mieszkańców. W sytuacji braku obiecywanego od lat tramwaju, mieszkańcy zmuszeni są do korzystają z innych środków transportu publicznego. Jednym z nich są pociągi Kolei Mazowieckiej i przeciążona komunikacja autobusowa miejska. Niestety jednak wzrostowi liczby mieszkańców nie towarzyszy należyty wzrost częstotliwości innych środków komunikacji publicznej. Wciąż powstają nowe osiedla, a Miasto Ząbki potrzebuje nowych ścieżek rowerowych jak i zwiększonego dostępu do rowerów miejskich Veturilo.

Chce przypomnieć, iż bliźniaczy system uruchomiono już w innych gminach sąsiadujących, między innymi w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie, Pruszkowie i Michałowicach, a jesienią zacznie działać także w Markach. My niżej podpisani popieramy plan uruchomienia nowych stacji rowerowych Veturilo. Apelujemy do adresatów niniejszej petycji o natychmiastowe rozpoczęcie rozmów przez oba Miasta samorządu, w celu szybkiego przygotowania i realizacji tej inwestycji.

Powyższa petycja zostanie złożona po uzyskaniu wystarczającej ilości podpisów poparcia. Chcemy zebrać jak najwięcej. Minimalna ilość to 300. Zapraszamy do udostepniania petycji i poparcia.

Z góry dziękujemy .

Mariusz Rogowski. 

 


Mariusz Rogowski.    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook