Rozbudowa Wschowskiego Skateparku o minirampę

Dzień dobry wszystkim! W imieniu swoim i wszystkich osób które korzystają ze Wschowskiego Skateparku zwracam się z prośbą o uważne przeczytanie i podpisanie niniejszej petycji.
Nasz skatepark został wybudowany w 2011 roku. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy we Wschowie miejsce, które pozwala rozwijać pasje i zainteresowania wielu młodych osób. Niestety obiekt swoje czasy świetności ma już za sobą. Po wielu latach użytkowania przeszkód, te wymagały gruntownej renowacji. Latem 2018 roku miejsce rozwoju naszych pasji zostało na jakiś czas zamknięte, ponieważ przeszkody, na których ćwiczyliśmy, swoim stanem zagrażały życiu i zdrowiu osób z nich korzystających. Nie wiedzieliśmy wówczas, czy w ogóle dojdzie do jakichkolwiek prac. Jednak po miesiącu przeszkody zostały naprawione i oddane do ponownego użytku. Nawierzchnia, która zrobiona jest z odwróconej kostki brukowej (takiej jak na parkingach), znacznie utrudnia jazdę na deskorolkach, rolkach, czy hulajnogach i niejednokrotnie była przyczyną siniaków czy zadrapań. Miasto wielokrotnie, za kadencji różnych władz, zobowiązywało się do rozbudowy skateparku o nowe przeszkody, co jest udokumentowane na filmie i pisemnie w lokalnej gazecie.
Tutaj można przeczytać o pieniądzach na rozbudowę skateparku, która jednak nigdy nie miała miejsca:
https://zw.pl/news/nowy-skatepark-we-wschowie,8560

Tutaj ówczesny zastępca burmistrza mówi o inwestycjach, które miały zostać podjęte w celu rozbudowy naszego ukochanego miejsca spotkań w 2014 roku:
https://www.youtube.com/watch?v=wRxRa1Jqa8w

Od tamtego czasu jednak niewiele się zmieniło, a nowe przeszkody, które co jakiś czas pojawiają się na terenie skateparku, są zasługą tylko i wyłącznie osób, które korzystają z obiektu. Niejednokrotnie zrzucaliśmy się z własnej kieszeni na odmalowanie przeszkód, bądź na nowe atrakcje które pozwalały nam cieszyć się tym miejscem przez kolejne setki godzin.
Jednak nie na wszystko idzie się "sklepać". Niektórych przeszkód nie jesteśmy w stanie stworzyć własnoręcznie, a zakup gotowej przeszkody z atestem znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe.
Marzymy o minirampie, w której inicjatywie piszemy tę petycję. Ożywi ona na nowo wschowski skatepark i na pewno przyciągnie nowe osoby, które będą chciały nauczyć się jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach, czy BMX. Niedawno na Facebooku powstał fanpage, gdzie aktywnie korzystające z obiektu osoby dodają filmiki prezentujące wybrane sporty.
https://www.facebook.com/Xtreme-Wschowa-stowarzyszenie-sportow-ekstremalnych-281314939387913/

Liczymy na zebranie dużej ilości podpisów oraz o przychylność nowych władz w trakcie rozpatrywania naszej prośby.

Pozdrawiamy.
Wschowscy miłośnicy sportów ekstremalnych.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wiktor Gała do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook