Tańsze wypożyczanie hulajnóg w Warszawie

Rada m. st. Warszawy

My, niżej podpisani mieszkańcy w trosce o czystość powietrza w naszym mieście, wnioskujemy o wprowadzenia miejskiego systemu wypożyczalni hulajnóg.

Od końca października na ulicach Warszawy pojawiły się elektryczne hulajnogi firmy Lime. Bardzo podoba nam się ten pomysł, ale cena korzystania z urządzenia proponowanego przez prywatnego inwestora jest zdecydowanie za wysoka ( 2 zł – wypożyczenia + 50 gr./1 min.). Przejechanie ok. 3 km na hulajnodze zajmuje ok. 10 minut i kosztuje 7 zł. Rowerem miejskim te trasę można przejechać bezpłatnie, a za bilet autobusowy trzeba zapłacić 3,40 zł (bilet normalny). Koszt benzyny za przejazd 3 km to ok. 5 zł. Co ciekawe pokonanie tej trasy Taxify kosztuje 8 zł, czyli jedynie 1 zł więcej niż hulajnogą. Używanie elektrycznej hulajnogi obecnie jest zdecydowanie za drogie. Proponujemy, aby wypożyczenie miejskiej hulajnogi oraz pierwsze 10 minut korzystania było bezpłatne, a kolejne minuty 50 gr./1 min.

Sieć miejskich, elektrycznych hulajnóg ułatwi warszawiakom pokonywanie małych odległości. Oprócz tego pomoże w walce z zanieczyszczeniem powietrza oraz z odkorkowaniem miasta.

Z wyrazami szacunku,

mieszkańcy Warszawy


Małgorzata Kopacz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Małgorzata Kopacz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook