Ustanowienie 2020 rokiem "Cudu nad Wisłą"

Title.png

 

W 2020 roku obchodzimy stulecie wydarzeń, nazwanych później "Cudem nad Wisłą". Starania o oddanie temu wydarzeniu należytej mu czci są, w naszym mniemaniu, patriotycznym obowiązkiem. 
Odzyskana dwa lata wcześniej niepodległość znów była zagrożona. Co więcej, w niebezpieczeństwie była nie tylko suwerenność naszej Ojczyzny, ale i całej Europy. W imię rozszerzenia zbrodniczej ideologii komunizmu Związek Radziecki zaatakował Polskę, która dopiero odbudowała swoją, ledwie odzyskaną, państwowość. Świętowane przez nasz naród stulecie niepodległości nie byłoby wydarzeniem tak wspaniałym i chwalebnym, gdyby nie bohaterskie poświęcenie Polaków, którzy gotowi byli przelać swoją krew, oddać życie, aby ją utrzymać. 
Aby uhonorować to ważne wydarzenie, chcemy ustanowić rok 2020 Rokiem Cudu nad Wisłą. W celu uczczenia pamięci bohaterskiej ofiary naszych rodaków, nasz kraj powinien upamiętnić jego setną rocznicę. 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Studenci INP UW do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook