Apel o zastąpienie fajerwerków w czasie Sylwestra na Stadionie Śląskim pokazem laserów świetlnych.!!!

W obliczu zbliżającego się wieczoru sylwestrowego organizowanego przez TV POLSAT na Stadionie Śląskim w Chorzowie zwracam się do Wszystkich, którym zależy na dobru zwierząt - zarówno tych żyjących dziko, jak i tych które mają opiekę człowieka - o podpisywanie niniejszej petycji o zakazanie użycia w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia fajerwerków i petard, których huk wywołuje u zwierząt niewyobrażalny dla człowieka strach i stres. Zamiast fajerwerków proponuję użycie laserów świetlnych !!!

Petycję kieruję również do Wszystkich, którzy mają wpływ na życie w naszym regionie: Marszałka Sejmiku Śląskiego oraz Radnych Wojewódzkich, Radnych Miasta Katowice, Radnych Miasta Chorzów, Radnych Miasta Siemianowice Śląskie, Przezydentów tychże miast oraz do Zarządu Telewizji POLSAT !!! Możecie zrobić coś dobrego dla zwierząt i środowiska - Świat odchodzi od używania sztucznych ogni na rzecz laserów świetlnych. Wspomnijcie imprezę zorganizaowaną na tym samym Stadionie Śląskim z okazji 100-lecia Niepodlegości. 

Wiele zwierząt wskutek doznanego stresu, nawet jeśli przebywają wtedy pod opieką swoich właścicieli w domach czy obejściach, przeżywa potworne cierpienia, reaguje agresją nawet wobec swoich domowników, ucieka swoim właścicielom i nie reaguje wówczas na żadne nawoływania czy uspokajanie. W efekcie wiele z tych zwierząt ginie w noc sylwestrową.

W tym roku jednak sprawa zorganizowania wieczoru sylwestrowego właśnie na Stadionie Śląskim budzi wyjątkowe kontrowersje . Dlaczego ? Dlatego, że w niedalekiej odległości od Stadionu Śląskiego znajduje się  Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, w którym żyją zwierzęta bardzo wrażliwe na tego typu hałasy, a w Parku Śląskim dziko żyjące zwierzęta są również narażone na ogromny stres z tego powodu. 

W związku z powyższym APELUJĘ do Wszystkich o podpisywane niniejszej petycji i przekazywanie jej dalej do podpisu Waszym Znajomym.

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Aleksandra do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook