Domagamy się od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego pozbawienia skazanej prawomocnym wyrokiem Iwony Król fotelu dyrektora w MPEC

My, mieszkańcy Krakowa, domagamy się od Prezydenta Miasta Krakowa, profesora Jacka Majchrowskiego, bezzwłocznego podjęcia wszelkich prawnie dopuszczalnych kroków mających na celu odwołanie z zajmowanego stanowiska Pani Iwony Król.

Pani Iwona Król jako wicedyrektorka Zarządu Dróg i Komunikacji ustawiała przetargi i fałszowała dokumentację, co zostało potwierdzone prawomocnym wyrokiem, którym skazano ją na karę 19 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Sąd zakazał jej również pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez okres 3 lat. Pomimo rozwiązania umowy ze Skazaną, która do niedawna kierowała Zarządem Inwestycji Miejskich oraz wydania prawomocnego wyroku, Pani Iwona Król otrzymała posadę dyrektorki w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Więcej informacji w artykule: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24761541,jest-skazana-ma-zakaz-pelnienia-funkcji-kierowniczych-zostala.html

Wyrażamy głębokie zdumienie, że Jacek Majchrowski, tytułujący się profesorem prawa, któremu w dobrej wierze powierzyliśmy misję rządzenia naszym miastem, pozwala na zajmowanie tak odpowiedzialnego stanowiska osobie prawomocnie skazanej za ustawianie przetargów i fałszowanie dokumentów. W oficjalnych wypowiedziach rzeczniczki prasowej Prezydenta słyszymy o Skazanej: Nie można odmówić dyrektor Król kompetencji i doświadczenia w prowadzeniu inwestycji, dlatego prezydent chciał, by nadal pracowała dla miasta. Podkreślić trzeba, że Pani Iwona Król popełniła przestępstwa w związku z pełnioną funkcją, nadużywając powierzonej jej władzy.

Wobec powyższego my, mieszkańcy Krakowa, żądamy podjęcia natychmiastowych działań przez Prezydenta Miasta Krakowa zmierzających do odwołania Iwony Król z zajmowanego stanowiska.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Krakowianie do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook