TAK DLA GIMNAZJUM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK DLA GIMNAZJUM

2

#201

2015-12-15 07:25

Jak  wprowadzono godziny karciane to nikt nie podskakiwał. Nikt pertycji nie pisał.  Teraz prosze wszyscy odwązni  w obronie swojej dupy.


Gość

#202

2015-12-15 08:42

Precz z PiSem, poza tym tyle nauczycieli straci pracę... Pełno pieniędzy w błoto, bez sensu
a

#203 Re:

2015-12-15 13:57

#202: -  

 Odwaga potaniała


Gość

#204

2015-12-15 17:16

Wiem, że oddzieleni nastolatków od młodszych dzieci wpływa korzystnie na obie grupy. Wyniki polskich gimnazjalistów sa bardzo dobre nawet na tle przodujących krajów Europy. I niech tak zostanie.

Gość

#205

2015-12-15 18:27

Mamy dobry i elastyczny system edukacji , dający duże możliwości młodzieży, Można go oczywiście ulepszać, ale burzeniu jestem stanowczo przeciwna.

Gość

#206

2015-12-15 19:55

Uważam, że nie powinniśmy wracać do systemu 8 klas, jest to system przestarzały i zupełnie nie pasuje do współczesnych czasów.
x

#207

2015-12-16 17:38

 Gimnazja nie zdały egazminu  to napewno . Jednak powrót do 8 klas to koszty. 


Gość

#208

2015-12-16 18:27

Małe szkoły podstawowe, zespoły szkolno-przedszkolne mają większe szanse być bezpieczniejsze i przyjazne dla maluchów.


Gość

#209

2015-12-16 18:38

Moje dzieci skończyły świetne gimnazjum , piękny budynek , nowa sala gimnastyczna, znakomici pedagodzy . Nie niszczmy pracy wielu mądrych ludzi, którzy je świetnie zorganizowali i dobrze wychowuja kolejne pokolenia uczniów.

Gość

#210

2015-12-16 20:14

Czemu ma nie być gimnazjum? Żeby było więcej ciemnego ludu i żeby Polacy byli naiwnymi debilami!

Gość

#211

2015-12-17 10:57

Idea obrony gimnazjów jest słuszna. Gimnazja sprawdziły się i trwale wrosły w edukacyjny system wolnej Polski. Nie trwońmy wysiłku ludzi reformujących edukację sprzed kilkunastu lat.

Gość

#212

2015-12-17 15:02

Może uda się zatrzymać przynajmniej tę "dobrą zmianę"?

Gość

#213

2015-12-18 03:37

Likwidacja gimnazjów ma wyłącznie doraźny cel polityczny: usunięcie "nieprawomyślnych" dyrektorów i nauczycieli przy okazji
"reformy", którą powinno się nazwać, jak wszystko, co robi obecny rząd - TOTALNĄ KONTRREFORMĄ I POWROTEM DO KOMUNY

Gość

#214

2015-12-18 17:06

Bo uważam, że pomysł zlikwidowania gimnazjów jest szkodliwy
Anna

#215

2015-12-18 20:39

A ja wolę ośmioletnią podstawówkę i czteroletnie liceum


Gość

#216

2015-12-19 01:52

Swiadomość polskich dzieci w dobie dzisiejszych realiow poszła tak dalece, że rewersyjność szkolnictwa przedlicealnego w chwili obecnej wydaje się bezpodstawna, tym bardziej, że reforma przeprowadzona na początku lat dwutysięcznych kosztowała państwo i jego młodych obywateli bardzo dużo trudu i ofiar.
Teraz po blisko 16-15 latach praktyki, gdy wszystko wydaje się opanowane i pracuje coraz lepiej, znowu chcemy wprowadzić chaos, panikę i nowość, której na zasadzie prób i błędów będą zarówno władze szkole, nauczyciele i rodzice musieli uczyć się od nowa.
Jeśli państwu polskiemu zależy na młodym dobrze wykształconym pokoleniu, to wprowadźcie zmiany programowe, o których mówicie, a pieniądze przeznaczone na reformę zużytkujcie na korzyść ucznia i szkoły, zainwestujcie w nową technologię i metody nauczania w szkole.
Zreformujcie testy gimnazjalne, podnieście poprzeczkę zdawalności egzaminów maturalnych i nie fundujcie uczniom podręczników do nauki języków obcych, w których to uczeń nie może robić notatek tylko przepisuje wszystko do zeszytu - spowalnia to proces uczenia się a wręcz cofa,

Zróbcie solidną analizę każdego przedmiotu i niech w końcu się tym zajmą specjaliści z prawdziwego zdarzenie, którzy czynnie zajmują się kształceniem młodego pokolenia Polaków i mają w pełni uzasadnione uwagi.

Gość

#217

2015-12-19 15:51

Jestem przeciwko kombinowaniu przy edukacji przez PiS.

Gość

#218

2015-12-20 07:18

Likwidacja gimnazjum spowoduje tylko zamieszanie, problemy nie znikną.
Nie.mydlić.oczu

#219 Re: System edukacji ma kształcić efektywnie, a nie długo.

2015-12-20 22:54

#1: -  

 

Ja tej petycji nie podpisałem, ale napiszę wam, coś do przemyślenia.

System edukacji ma kształcić efektywnie, a nie długo. Po co od 6-tego roku życia? Odpowiedź:

System edukacji.... raczej system indoktrynacji od najmłodszych lat.

Tylko od rządzących zależy, co się wkłada do głów młodego obywatela. Patrząc na staczanie się zachodniej europy [celowo napisane z małej, gdyż kulturowy dorobek wieków tonie pod napływem multi-kulti], gdzie od małego wpaja się źle interpretowaną tolerancję na różnego rodzaju dewiacje, na fałszywie pojmowaną tolerancję religijną [cokolwiek by nie zrobili złego wyznawcy allaha , kto ich piętnuje ten jest ‘nietolerancyjny’; i odwrotnie: przemilczanie krzywd chrześcijan], nie można się zgodzić na pozostawienie obecnego systemu edukacji bez zmian.

Pisze to ja, rocznik 1985, ostatni idący starą [w miarę] dobrą ścieżką edukacji tj. zerówka od 6-tego roku życia, 8 lat podstawówki, 4 lata liceum/ 5 lat technikum, studia dla chętnych.

Im wcześniej dziecko jest oderwane od rodziców, tym wcześniej można nawkładać mu do głowy ‘jedynie słusznych zasad’. Jeśli zaś ktoś twierdzi, że wcześniejsze rozpoczęcie edukacji pozwoli zrównać szanse naszego kraju z zachodnią Europą, to jest to bzdura.

Efektywność edukacji i nacisk kształtowanie umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów – to jest klucz do sukcesu. Dobrym przykładem są studia; opiszę na swoim przykładzie. AGH, studia na wydziale inż. mech. i robotyki, z całą masą godzin poświeconych [głównie przez pierwsze 3 lata] na zagadnienia,, z których nie korzystam w życiu zawodowym. Jak sami powiedzieli wykładowcy z AGH, 10% informacji przyda wam się w życiu zawodowym. Niestety, nie wiemy które to te 10%.

Podsumowując: za mało praktyki, za dużo teorii. To jest problem obecnej edukacji + brak wyrabiania patriotycznej postawy u młodego człowieka czemu winne jest słabe nauczanie historii własnego kraju..

 


Gość

#220

2015-12-21 07:46

Opowiadamy się za utrzymaniem gimnazjów, jesteśmy przekonani, że zapowiadana przez obecny rząd ich likwidacja jest merytorycznie nieuzasadniona i może zniweczyć wypracowane z ogromnym wysiłkiem osiągnięcia polskiej edukacji.

Gość

#221

2015-12-21 19:26

Gimnazja dają dużą szansę rozwoju osobom uzdolnionym poprzez bardziej indywidualne podejście, czy chociażby możliwość wyboru renomowanego gimnazjum.
Bardzo szkoda by było zaprzepaścić to, co było tworzone latami i ogromnym wysiłkiem.

Gość

#222

2015-12-21 20:49

Jako mama gimnazjalisty oraz byłego gimnazjalisty jestem przekonana, że osiem lat w szkole podstawowej to nie jest dobre rozwiązanie.

Gość

#223

2015-12-22 17:02

Kolejna reforma oświaty przyniesie więcej szkody niż pożytku, najbardziej ucierpią jak zwykle dzieci.
(była) gimnazjalistka

#224 Jestem za likwidacją

2015-12-22 18:52

zaloze sie ze same podpisy i komentarze złozyły mamusie i nauczyciele.. ja jestem po gimnazjum i uwazam ze ich likwidacja i powrót do podstawowki na 8 klas to bardzo dobry pomysł - gimnazjum to najgorszy okres jaki wspominam z lat szkolnych.

jestem rocznikiem ktory jako pierwszy miał szanse zaczac nauke w gimnazjum.. porażka

gość

#225

2015-12-22 21:19

Była Gimnazjalisto, może równie źle byłoby Tobie w szkole ośmioklasowej?

 Niektórym ludziom jest zawsze źle, gdziekolwiek by sie  nie pojawili, niezależnie od otoczenia.