TAK DLA GIMNAZJUM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK DLA GIMNAZJUM


Gość

#251

2016-01-09 08:50

Uważam,że gimnazja powinny pozostać .Widać efekty ich wprowadzenia .Dobrze przygotowują do liceum . Mam 2 dzieci ,które uczyły się w gimnazjum i nie było żadnych problemów ,aby dostały się do liceum.

Gość

#252

2016-01-30 22:37

Przestałam mieć wątpliwości co do sensowności istnienia gimnazjów, gdy moje dziecko zaczęło być licealistą - z perspektywy czasu zdecydowanie popieram istnienie gimnazjów, mimo, że byłam im przeciwna wcześniej. Zmiana środowiska dobrze mu zrobiła, podstawówka to był jednak inny świat. Problemem jest raczej program i powtórki tych samych treści (np. z historii) na różnych etapach edukacji, niż podział na różne etapy.

Gość

#253

2016-02-19 11:22

Jestem i będę za utrzymaniem Gimnazjum na Zawsze , likwidacja gimnazjum jest szkodliwa dla dzieci . Nastolatki powinny się uczyć w gimnazjum , a nie razem z maluchami 7 latkami .

Gość

#254

2016-10-10 12:17

Jestem zdecydowanie przeciwna wprowadzaniu rewolucyjnych zmian w szkolnictwie. Powodują one zamieszanie, generują gigantyczne koszty i obniżają poziom edukacji. Podnoszenie poziomu edukacji możliwe jest jedynie w ramach stabilnej struktury. Pieniądze powinno się zainwestować w poprawę wyposażenia szkół i podwyżki dla nauczycieli. Mam syna w sportowym gimnazjum. Wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci na obozy kondycyjne. Dlaczego szkoła nie otrzyma dofinansowania na ich organizację? Jest to jeden z pomysłów na wykorzystanie pieniędzy, które, w przypadku wprowadzenia reformy, zostaną przeznaczone na likwidację tej placówki.

Gość

#255

2016-10-10 20:33

Bo gimnazja są dobre!!!

Gość

#256

2016-11-08 15:37

Widzę różnicę- pozytywną w pracy gimnazjum. Mam okazję przez 16 lat uczestniczyć w tych przemianach i potwierdzam,że początki były bardzo trudne i wymagające; Sami gimnazjaliści - ze wsi czują się w tej szkole jak u siebie i nikt z tych z którymi rozmawiałam nie ma ochoty wracać do szkoły w swojej wsi. Tu też dzieci korzystają z programów Comenius ,e-Twinning,...rozwijają się kulturalnie (czego nie miały możliwości robić w swojej wiejskiej podstawówce), uczą się w pięknej dużej szkole ,doskonale wyposażonej. Nie widzą problemu w codziennym dowozie do szkoły szkolnymi autobusami.

Gość

#257

2016-11-20 00:17

Uważam, że zarówno gimnazja, jak i testy kończące edukację w szkole podstawowej należy zostawić w spokoju! Sam fakt wyboru wcześnie szkoły motywuje dzieci do nauki, a także po części usamodzielnia i pomaga wprowadzić w "dorosłe życie"