Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#1376

2016-10-25 08:18

Nie zgadzam się na zmiany

Gość

#1377

2016-10-25 08:38

Chaos w oświacie! Reforma" na kolanie " nie przyniesie niczego dobrego. Brak konsrtuktywnych rozwiazań.

Gość

#1378

2016-10-25 08:47

Wyrazam sprzeciw przeciwko niszczeniu dorobku szkolnictwa ostatnich lat. Przeciwko likwidacji gimnazjów i wprowadzaniu chaosu do szkolnictwa.

Gość

#1379

2016-10-25 08:52

Ponieważ jestem przeciwna chaosowi w szkole.

Gość

#1380

2016-10-25 08:54

Nieprzemyślane działania zaszkodzą dzieciom.

Gość

#1381

2016-10-25 10:10

To co chce zrobić Pani minister to jest eksperymentowanie na naszych dzieciach, to nieprzemyślana i wyborcza obietnica, niczym mądrym nie pokryta, jest wiele plusów gimnazjów, po co niszczyć to co było wypracowywane przez lata i sprawdzone. Czy dzieci przez to się zmienią rozwojowo, czy budynek lub inna nazwa zniweluje problemy wychowawcze i trudności tego "głupiego wieku"?????????

Gość

#1382

2016-10-25 17:13

Bo mam już dość!

Gość

#1383

2016-10-25 18:39

Wiedza na temat budowy pantofelka jest w dzisiejszych czasach zupełnie bezużyteczna, przydałaby się konkretna reforma podstawy programowej, sposobu nauczania (wciąż jesteśmy daleko w tyle, a uczniów nie traktuje się po partnersku -duży błąd!) Nie chcę kolejnej zmiany, która wygeneruje potężne koszty, pseudo-nowe podręczniki, pseudo-szkolenia itp. Nie byłam za poprzednią zmianą i nie jestem za tą - znaczenie ma jedynie to co wkładamy dzieciom do głowy i metody nauczania. Na tym powinniśmy się skupić. Reszta to czysty biznes...

Gość

#1384

2016-10-25 19:15

Nie chcę zmian niekorzystnych dla moich dzieci

Gość

#1385

2016-10-26 06:39

Ponieważ w całości neguję zapowiedź "dobrej zmiany" w polskiej edukacji

Gość

#1386

2016-10-26 08:46

Nie zgadzam się na zniszczenie dorobku gimnazjów.

Gość

#1387

2016-10-26 11:59

W obronie moich dzieci przed chaosem i praniem mózgu!

Gość

#1388

2016-10-26 13:32

Mam dość pomysłów tego rządu na niszczenie gimnazjów gdy badania europejskie pokazały, że nasz system edukacji się sprawdził i uczniowie mają świetne wyniki .Dodatkowo brak jest podstawy programowej i nauczyciele i rodzice wraz z uczniami protestują przeciwko temu pomysłowe a rząd chce wprowadzić to siłą.To nie dopuszczalne

Gość

#1389

2016-10-26 13:51

Dla dobra edukacji, mlodziezy, dzieci, nauczycieli, rodzicow
i dobrego rozsadku oraz spojrzenia na jakosc i przyszlosc tej edukacji

Gość

#1390

2016-10-26 14:25

Dla polskiej edukacji, dzieci, mlodziezy, rodzicow,przyszlosci szkoly nauczycieli wiedzy itp. Stabilnosci, rzetelnosci i uczciwosci.

Gość

#1391

2016-10-26 14:48

Mam trójkę wnuczków które w tym roku poszły do gimnazjum..Do tej chodziły do szkoły podstawowej na wsi.Mimo że to była bardzo dobra szkoła to teraz widać jak dużo daje im zmiana szkoły.

Gość

#1392

2016-10-26 16:35


Zmiany proponowane przez p. Zalewską nie rozwiążą żadnego z problemów
polskiej szkoły, a stworzą mnóstwo nowych. Nastolatki nadal będą
sprawiały problemy, bo tak jest w tym wieku - ale odsunie się od nich
nauczycieli, którzy przez 15 lat wyspecjalizowali się w "obsłudze" tej
grupy i których praca zaczęła przynosić efekty potwierdzone badaniami.
Przygotowanie infrastruktury szkolnej do takiej zmiany w ciągu jednego
roku jest technicznie i organizacyjnie niewykonalne,a odpowiedzialność
za to rząd lekką ręką zrzuca na władze lokalne. Przecież budynki szkół
podstawowych zostały przystosowane do obecnego systemu; w wielu,
zwłaszcza na wsi, uruchomiono oddziały przedszkolne - tam nie ma gdzie
pomieścić 7 i 8 klasy, a na uruchamianie lokalnych 4-klasówek p.
Minister nie zezwala. Działalność jednej szkoły w dwóch, zwłaszcza
oddalonych od siebie budynkach (dotychczasowej SP i dotychczasowego
gimnazjum) to jakiś absurd organizacyjny (gdzie będzie pedagog?
higienistka? biblioteka? Jak nauczyciele będą przemieszczać się miedzy
jedną a drugą szkoła?). Naiwnością jest wyobrażać sobie, że obecni
uczniowie szkół podstawowych po prostu zostaną tam, gdzie są,
przechodząc do 7. klasy - w wielu miejscach tak się nie da.

Biblioteki szkół podstawowych, obdarzone księgozbiorami likwidowanych
gimnazjów, będą musiały się zreorganizować, znaleźć miejsce na półkach i
połączyć katalogi - to jest ogromna praca, na którą nie ma czasu ani
funduszy; skutecznie zdezorganizuje to ich pracę na kilka lat (większość
bibliotek szkolnych wciąż nie jest skomputeryzowana, a nawet tam gdzie
są, funkcjonują różne, niekompatybilne programy). Notowany od kilku lat
spadek czytelnictwa może być skutkiem zlekceważenia tego problemu przy
poprzedniej reformie.

Gość

#1393

2016-10-26 19:53

Ponieważ obawiam się o edukację mojej córki, która poszła do szkoły jako 6-cio latek i wówczas wiedziałam jakie są etapy edukacji. Gimnazja są przygotowane aby być kolejną częścią edukacji, a agresja będzie również w szkolach 8 letnich - tak zawsze bylo , nikt nie pamięta "fali dla kotów " w szkołach średnich? Pozatym ni3 podoba mi się wprowadzanie zmian w takim tempie i chaosie.

Gość

#1394

2016-10-27 05:48

Uważam ze jesli robic reformę to przemyślana i taka o ktorej wiecej wiadomo. Były zapowiedzi o konsultacjach społecznych i jakos o tym nie słyszałam. Jestem mama 2 dzieci za kilka mc kolejny rok szkolny pełen niewiadomych.

Gość

#1395

2016-10-27 07:16

System edukacji należy zawsze ulepszać, ale to co forsuje siłą minister Zalewska, bez słuchania specjalistów, naukowców i autorytetów, a nawet wbrew swoim własnym słowom sprzed rządów pis, jest powrotem do przeszłości i szkodliwym burzeniem dobrych rozwiązań, które udało się wypracować, jest po prostu głupie. Jestem wściekła!

Gość

#1396

2016-10-27 11:11

Mam wnuczki, które są bardzo zadowolone z Gimnazjum, ich rodzice również. Jestem nauczycielką na emeryturze- i jestem zwolenniczką edukacji o 6 lat a przeciwniczką chaosu jaki się szykuje dzięki brzydko uśmiechającej się p. minister

Gość

#1397

2016-10-27 11:48

Uważam, że reforma w takiej postaci utrudni życie naszym dzieciom, uniemożliwi dostęp do szkół średnich, utrudni dostęp do wyższych uczelni, zaniży poziom nauczania, bo lepiej będą przygotowane do nauki w szkole średniej dzieci które ukończyły gimnazja, których uczą specjaliści i pedagodzy sprawdzeni w pracy z dziećmi w tym wieku. Rozproszenie nauczycieli gimnazjów po wielu szkołach podstawowych będzie bardzo złą decyzją. Polska szkoła pozbędzie się wielu dobrych fachowców, bo tacy głównie decydują się na prace gimnazjach.

Gość

#1398

2016-10-27 15:55

Ponieważ nie zgadzam się na zmiany w systemie edukacji. Likwidacja gimnazjów cofa nas do epoki jaskiniowców i jest przeprowadzana bez konsultacji społecznych!

Gość

#1399

2016-10-27 18:00

Nie zgadzam się na szybkie, nieprzemyślane pseudo reformy. Matka ucznia klasy szóstej.

Gość

#1400

2016-10-27 19:45

Byłam przeciwna reformie wprowadzającej gimnazja, ale teraz, kiedy ten system wreszcie zaczął działać i przynosi efekty, nagłe odwracanie wszystkiego będzie tylko zamieszaniem i rewolucją. Znowu będziemy przez lata dostosowywać programy i system, a cierpieć będą uczniowie. Pamiętajmy, że lepsze jest wrogiem dobrego.