IMGW dla Gdyni!

Petycja do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie przeniesienia siedziby Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do Gdyni.


Szanowny Panie Ministrze

W związku z prowadzoną przez Pana działalnością naprawczą w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz planami likwidacji oddziałów IMGW, w tym oddziału w Gdyni, zwracamy się do Pana o przeniesienie siedziby instytutu do Gdyni.
Obecna sytuacja finansowa i kadrowa instytutu powoduje, że czeka go bolesna restrukturyzacja, łącznie ze zwolnieniami grupowymi. Restrukturyzacja ta będzie też kosztowna - dla budżetu państwa.
Ulokowanie siedziby IMGW poza Warszawą pozwoli znacząco ograniczyć te koszty, a sprzedaż warszawskich nieruchomości Instytutu, wygeneruje środki wystarczające do bezbolesnego przeprowadzenia operacji przeniesienia działalności IMGW poza stolicę.

Decyzja o przeniesieniu do Gdyni siedziby IMGW będzie nie tylko uzasadniona ekonomicznie.


To tu, w Oddziale Morskim Instytutu pracują wysokiej klasy specjaliści, którzy zasileni częścią warszawskiej kadry, będą w stanie podołać zadaniom ciążącym na instytucji. Oddział Morski posiada też wystarczające zasoby lokalowe, by w okresie przejściowym stać się siedzibą całego instytutu. W jego pobliżu znajduje się obszar inwestycyjny Śródmieścia Morskiego, gdzie Instytut może znaleźć dodatkowe powierzchnie biurowe. Nie zapominamy też o politycznym wymiarze tej decyzji. Deglomeracja jest hasłem, które jest wymieniane przez wiele osób, także polityków Pana rządu. Sama strategia Odpowiedzialnego Rozwoju mówi o aktywizacji zasobów miast, nie będących stolicami województw. Takim miastem jest Gdynia. Dodatkowym argumentem jest skala nieprawidłowości, jaka została wykryta w IMGW w ostatnich latach. Nowa siedziba, w innym mieście i środowisku oznaczałaby dla Instytutu "nowe otwarcie".

Dlatego jeszcze raz zwracamy się do Pana o podjęcie decyzji w sprawie przeniesienia siedziby IMGW do Gdyni.

Z wyrazami szacunku
Łukasz Piesiewicz
w imieniu stowarzyszenia Miasto Wspólne (Gdynia)

 UWAGA - chcielibyśmy wysłać każdemu z podpisujących informację na e-mail o dalszych działaniach Miasta Wspólnego. Jeśli się na to godzisz, zaznacz odpowiednią rubrykę.

Zamiast_likwidacji_oddziału_morskiego_IMGW,_przenieśmy_centralę_instytutu_do_Gdyni!_Deglomeracja!4.png


Miasto Wspólne Łukasz Piesiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Miasto Wspólne Łukasz Piesiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook