Petycja o przebudowę skrzyżowania dróg Olecko - Giżycko i Ełk - Gołdap na obwodnicy Olecka

My, mieszkańcy powiatu oleckiego zwracamy się z petycją o przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką 655.

Skrzyżowanie jest położone na otworzonej w 2013 roku obwodnicy Olecka. Od momentu otwarcia obwodnicy to skrzyżowanie stało się miejscem wielu niebezpiecznych wypadków drogowych  w tym też śmiertelnych. O ile obwodnica posiada 2 estakady i 6 wiaduktów często prowadzących do nikąd, to w miejscu największego natężenia ruchu tj. na skrzyżowaniu ww. dróg: krajowej 65 i wojewódzkiej 655 jest bardzo niebezpieczne dla kierowców jednopoziomowe skrzyżowanie.

Ponadto dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kierowców jest bardzo zła widoczność na drogę krajową 65, powodowana źle usytuowanymi ekranami dźwiękochłonnymi

Brak tu jest również bezpiecznych przejść dla pieszych mimo że skrzyżowanie przylega do osiedla domów jednorodzinnych oraz dużych zakładów przemysłowych.

Wnosimy o jak najszybszą przebudowę przedmiotowego skrzyżowania poprzez:

- budowę w tym miejscu ronda.

- alternatywnie budowę sygnalizacji świetlnej

- wytyczenie bezpiecznych przejść dla pieszych przez drogę krajową 65 oraz chodników przy skrzyżowaniu 

- przemieszczenie ekranów dźwiękochłonnych w taki sposób, aby nie ograniczały pola widzenia dla kierowców poruszających się drogą wojewódzką nr 655.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Waldemar M do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook