petycja o zniesienie niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych

Komentarze

#243

Niezapowiedziane kartkówki nie mają sensu, gdyż nie ma jak się na nie przygotować - generują uczniom tylko dodatkowy stres. Zapowiedziane formy w pełni wystarczają by sprawdzić "poziom wiedzy"

Małgorzata Lewicka (Głogów, 2024-03-01)

#246

To trochę chore, że nauczyciel robi nam kartkówki z rozszerzenia będąc na podstawie przedmiotu bo poprzednia klasa go zdenerwowała, jakby halo my na prawdę mamy dużo innych rzeczy do roboty niż siedzenie tylko w książkach i zastanawianie się ,,ciekawe czy pan* zrobi kartkówkę z historii, ale kurde jest jeszcze sprawdzian z wosu,,. Nie każdemu nauka czegoś wchodzi tak od razu, jedni przeczytają raz i wiedzą, a inni muszą siedzieć nad tym trochę dłużej. Potem są też wyniki z ankiet w stylu ,,ile procent młodzieży siedzi w domach zamiast wyjść na dwór,,(oczywiście to przykład), a niektórzy na prawdę siedzą i kują do wszystkiego na raz starając się zapamiętać choć trochę zamiast wyjść do znajomych i zintegrować się z innymi. Włączmy też do tego obowiązki domowe np zmywanie naczyń, wyjście z psem itp, powiedzmy że na takie zajęcia schodzi się 1-1,5 godziny dziennie. Dużo osób kończy późno lekcje, ale muszą ogarnąć rzeczy w domu, pouczyć się i znaleźć (lub nie) czas dla siebie. To trochę nie fajne, że nauczyciel uczy jednego przedmiotu, narzeka że nic się nie uczymy kiedy my uczymy się 12+ i ze wszystkiego musimy coś wiedzieć bo inaczej nie zdamy. Bardzo duża część uczniów dojeżdża do szkół więc też muszą wstać wcześnie lub czekać dłużej na autobus lub pociąg powrotny do domu. Przez to nie mogą pozwolić sobie na dłuższe siedzenie wieczorem przy książkach bo inaczej się nie wyśpią. Zapowiadanie kartkówek i odpowiedzi jest korzystniejsze bo wiemy na co konkretnie mamy patrzeć i z czego w tym momencie się pouczyć żeby mieć lepsze oceny.

Wiktoria Zmysłowska (Siedlce, 2024-03-01)

#248

Bo mam dość strachu przed lekcjią

Wiktoria Banasiak (Warszawa , 2024-03-02)

#249

Nie zapowiedziane kartkówki nie wnoszą nic oprócz stresu dla uczniów. Uczeń nie ma czasu ani prawda się przygotować a i tak dostaje ocenę. Przy ilości materiału oraz życiu pozaszkolnym często nie ma czasu na powtarzanie treści z każdego przedmiotu.

Filip Kopczyński (Warszawa, 2024-03-02)

#274

Podpisuje poniewaz jestem uczniem i denerwuje mnie to ze przychodzi sobie ksiądz na zastępstwo i nam robi niezapowiedziana kartkowke z czegos czego nie mielismy

ja ja (Ząbki , 2024-03-02)

#307

Też czułam motylki w brzuchu. Wolalabym wiedzieć lekcję wczesniej, że będę pytana. A propos stresu, to powrót do domu z negatywną oceną, wywołuje silniejszy stres u młodego człowieka, niż wywołanie do odpowiedzi.

Ania Bolinska (Otwock, 2024-03-03)

#359

Sama borykam się ze stresem na lekcjach

Zuzanna Gryc (Szczecin , 2024-03-06)

#363

Ponieważ, jestem uciśnioną uczennicą.

Paulina Barańska (Stargard, 2024-03-06)

#376

uważam, że polski system edukacji wykańcza psychicznie polskie dzieci i młodzież

Angelina Sarota (Warszawa, 2024-03-07)