Petycja o wykreślenie z gminnej ewidencji zabytków toru kolarskiego Nowe Dynasy w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 11

Skontaktuj się z autorem petycji

Nowy Orzeł. Orzeł dla wszystkich

2023-06-10 21:51:21

Szanowni Sygnatariusze,

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu ,,Nowy Orzeł. Orzeł dla wszystkich" a są ciekawi jego przebiegu przygotowaliśmy filmowy zapis z części oficjalnej.

Bardzo interesująca była także otwarta dyskusja, merytoryczna, spokojna, ale trwała dwie godziny, co razem dałoby aż trzygodzinny film, zbyt długi do obejrzenia.

Piękne wizualizacje p. Natalii Paszkowskiej i rzetelne informacje z pierwszej ręki w debacie.

Zachęcam serdecznie do obejrzenia na kanale organizatora, Towarzystwa Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa: https://youtu.be/9AiuVQlCmgk

Z poważaniem

Dorota Lamcha


Mieszkańcy Pragi Południe

Nowy Orzeł - Orzeł dla wszystkich - spotkanie w Centrum Promocji Kultury

2023-05-14 21:58:08

Szanowni Sygnatariusze,

Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie już 23 maja o godz. 18.00 pod obiecującym tytułem ,,Nowy Orzeł - Orzeł dla wszystkich" do Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. 

Procedura ewentualnego wpisu toru kolarskiego do rejestru przedłuża się, a my chcemy rozmawiać o przyszłości toru. 

Doskonałą ku temu okazję stworzyła Natalia Paszkowska z zespołem WWAA. To architekci z Kamionka, którzy społecznie przygotowali wizualizację wariantów zagospodarowania toru na podstawie wyników konsultacji społecznych. Pracownia ma w dorobku zrealizowane projekty terenów rekreacyjno-sportowych, a Natalia Paszkowska znana jest m. in. z wizualizacji rowerowej Trasy Tysiąclecia pokazanej w pawilonie Zodiak. 

Zobaczymy jak teren mógłby wyglądać, gdyby nie został wpisany do rejestru zabytków i ile funkcjonalności mógłby zaoferować.

Prezentację poprzedzi krótka historia toru prawdziwa na podstawie artykułów wyszukanych w prasie sportowej lat 1972-1985 oraz ekspertyzy technicznej toru wykonanej w roku 1974, półtora roku po oddaniu obiektu do użytku.

Przewidziana jest debata, która stanowić będzie podsumowanie aktualnego statusu terenu oraz otwarta dyskusja.

Jeśli chcemy odzyskać decydujący głos na temat przyszłości tego  miejsca musimy stać się jeszcze bardziej widoczni! 

Spodziewamy się obecności przedstawicieli Urzędu Dzielnicy, urzędów konserwatorskich i lokalnych mediów. Postarajmy się zabrzmieć mocno i pokazać frekwencją, jak bardzo potrzebny jest nam tutaj zielony otwarty dla wszystkich teren rekreacyjno sportowy!

Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa, które 17 kwietnia, po czterech miesiącach oczekiwania, zostało wreszcie uznane za stronę w prowadzonym postępowaniu wpisu toru do rejestru. 17 maja, w najbliższą środę, odbędą się na torze oględziny z udziałem zespołu z urzędu konserwatorskiego i stron.

Do zobaczenia w Centrum Promocji Kultury we wtorek 23 maja o 18.00! Link do wydarzenia tutaj. 

Dorota Lamcha

koordynatorka petycji i akcji Orzeł dla wszystkich

 

 


Mieszkańcy Pragi Południe

Spacer z historią Orła prawdziwą - 25 marca 2023; prezentacja projektu zagospodarowania toru p. N.Paszkowskiej i stanowisko SKZ

2023-03-23 08:17:59

Szanowni Państwo!

Już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spacer z historią Orła prawdziwą po obu częściach obiektu - stadionie oraz torze. 

Otrzymaliśmy wyjątkowo zgodę na wejście na teren toru, wskazano nam bezpieczny rejon, gdzie wolno nam będzie przebywać. Serdecznie zapraszam na spacer w imieniu swoim i przewodniczki - p. Iwony Kuleszy, która się na terenie Orła dosłownie wychowała. Będzie na pewno ciekawie, sąsiedzko i serdecznie.

Tutaj link do wydarzenia z prośbą o udostępnianie: https://www.facebook.com/events/924314888763681

Zależy nam zwłaszcza na obecności młodych Mieszkańców z nowych osiedli. Skorzystajcie Państwo z rzadkiej okazji międzypokoleniowego spotkania sąsiedzkiego z ładunkiem ciekawostek p. Iwony, a także najnowszych, znalezionych w drodze żmudnej kwerendy z prasy sportowej  lat 1972-1986 przez niżej podpisaną.  

________________________________________________

W dniu 20 marca w Miejscu Akcji Paca 40 pokazaliśmy po raz pierwszy wizualizację zagospodarowania toru wykonaną społecznie przez Natalię Paszkowską - mieszkankę Kamionka, matkę codziennie odprowadzającą dzieci do pobliskiej szkoły i przedszkola, uczestniczkę konsultacji a także architektkę pracowni WWAA ulokowanej od lat w Soho. Obecni byli reprezentanci praskopołudniowych rad osiedli, rady seniorów, rady dzielnicy oraz stowarzyszeń - wnioskodawców o wpis do rejestru. A także przedstawiciel Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Jego wystąpienie warto przytoczyć. Przyznając słuszność wniosków z kwerendy, że tor nie słuzył dobrze, był przestarzały już w chwili powstania i kłopotliwy, wyjaśnił dlaczego konserwator tak się upiera przy jego ochronie.

Otóż tor jest, zdaniem konserwatora, wyjątkowym ostańcem modernistycznej architektury sportowej, ponieważ nie był nigdy modernizowany ani przebudowany. Właśnie dlatego, że stał pusty, że nie służył dobrze, że nigdy go nie zadaszono, ani nie zmodernizowano w żaden inny sposób, by kolarze chętniej chcieli na nim jeździć, nie przewracali się na mokrych wirażach, by nie odwoływano zawodów z uwagi na deszcz, właśnie dlatego przedstawia teraz wyjątkową wartość... naukową! Jest jedyny w Warszawie i jedyny taki w Polsce (Inne istniejące tory przebudowywano).

Innymi słowy - przez następne pokolenia mielibyśmy ponosić ofiarę czyjejś niefortunnej decyzji sprzed lat, nie mieć swojego skrawka zieleni, rozbetonowanej dla klimatu, dla dzieci, dla sportu.

Dla nauki, proszę Państwa! 

Nie możemy się poddawać, a najważniejsi interesariusze - rodziny z dziećmi z nowych osiedli muszą stać się bardziej widoczne w naszej sprawie, muszą się zaangażować! Niechże konserwator zbada sobie obiekt dokładnie, pokroi na kawałki i gdzieś przeniesie albo niech zbuduje makietę i wystawi gdzieś w muzeum, a nam odda teren na aktywności, których potrzebujemy! 

______________________________________________

W temacie procedury wpisu do rejestru - sprawa jest tak trudna dla Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, że wystąpił o opinię do... Narodowego Instytutu Dziedzictwa!

Nasza petycja pozostaje nierozpatrzona, oczekuje na decyzję MWKZ, czy wpisze obiekt do rejestru czy nie, ale nie możemy się poddawać! 

Naszym celem na dziś jest, by MWKZ wydał decyzję negatywną i by wnioskodawcy nie byli chętni się od niej odwoływać. Wszystko, co robimy - spotkania, wycieczka, pokazywanie wizualizacji temu właśnie ma służyć.

Konserwator musi mieć świadomość, że w imię nauki narusza ważny interes społeczny, a wnioskodawcy - stracić chęć do ewentualnych odwołań. 

A naszym celem na jutro - otwarcie zielonego terenu rekreacyjnego dla wszystkich! Bądźcie z nami!

__________________________________________________________________________________________________

Dorota Lamcha

koordynatorka akcji Orzeł dla wszystkich

tel: 601 887 401


Mieszkańcy Pragi Południe

Orzeł w dzisiejszych mediach: RDC i Zawsze na Temat TVP3

2023-03-13 22:14:41

Szanowni Sygnatariusze, Szanowne Sygnatariuszki,

Robimy, co możemy.

Dziś rozmawiałam o torze kolarskim w RDC Jest Sprawa: Protest w sprawie dawnego toru kolarskiego RKS Orzeł - Jest sprawa - Podcast - Radio dla Ciebie (rdc.pl)

A także wystąpiłam w programie Zawsze na temat TVP3: Zawsze na temat: 13.03.2023 (tvp.pl)

Co osiągnęłam?

Że wreszcie po 2 miesiącach od złożenia wniosku przez Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa za stronę postępowania ustami rzecznika prasowego publicznie i na antenie została złożona obietnica, że wniosek zostanie przyjęty. Co na to kodeks postępowania administracyjnego? Dlaczego Mieszkańcy byli dotąd ignorowani?

A teren jak był tak jest zablokowany.

Walczymy dalej!

Bądźcie z nami na kolejnej pikiecie w kwietniu.

Bądźcie z nami na spacerze 25 marca (zbiórka pod Halą Orła o godz. 11.00) gdzie opowiadać będziemy o historii toru prawdziwej i o Orle w ogóle.

Do uslyszenia!

Dorota Lamcha

koordynatorka akcji i petycji

 

 


Mieszkańcy Pragi Południe

Pikieta 11 marca i nie tylko ;)

2023-03-10 21:41:39

Szanowne Sygnatariuszki, szanowni Sygnatariusze!

Oto plan dalszej gry:
JUŻ ZARAZ!
11 marca godz 12.00 pikieta pod torem kolarskim Orzeł (od strony skrzyżowania Mińska, Chrzanowskiego, Podskarbińska, w pobliżu przystanku ,,Tor kolarski"
Mam nadzieję zobaczyć większość z Was!
Będziemy tam z hasłami: ,,Orzeł dla wszystkich!", ,,Zieleń zamiast betonu" i ,,Konserwatorze, oddaj nam tor!"
Mamy materiały do wręczania przechodniom! Całość nie powinna trwać dłużej niż 45 minut, a każda osoba będzie dla nas ogromnym wsparciem i zachętą, że warto działać dalej!
 
Poniedziałek 13 marca godz 14.30 - pojawiamy się w programie ,,Jest sprawa" w radiu RDC wraz z rzecznikiem prasowym Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który być może zechce wytłumaczyć brak reakcji na dotychczasowe nasze działania i brak decyzji do tej pory. Jest to program z telefonicznym udziałem słuchaczy: 
telefon: 226459090
 
Sobota, 25 marca godz. 11.00 odbędzie się spacer po terenach Orła, który poprowadzi grochowianka mieszkająca kiedyś na terenie klubu, przewodniczka warszawska, p. Iwona Kulesza.
Będzie tam dużo historii prawdziwej!
Widzimy się! Do zobaczenia!
Dorota Jankowska Lamcha

Mieszkańcy Pragi Południe

Orzeł dla wszystkich - wciąż nie ma efektu!

2023-03-03 14:10:38

Drodzy Sygnatariusze, drogie Sygnatariuszki petycji!

Minęły cztery miesiące od złożenia petycji do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z 1111 podpisami! Żądaliśmy zdjęcia toru z ewidencji, dowodziliśmy, że tor nie jest zabytkiem opierając się na świadectwach starszych mieszkańców Grochowa i Kamionka. Niestety  procedura wpisu toru kolarskiego do rejestru zabytków trwa!

Dlatego nadal MUSIMY DZIAŁAĆ! TRZEBA:

- po pierwsze: cały czas przypominać, że Mieszkańcy chcą mieć tutaj teren zielony, sportowo- rekreacyjny, w pełni funkcjonalny i rozbetonowany! Bez żadnych ustępstw i kompromisów!

- po drugie: musimy mieć dobry pomysł na Orła!

- po trzecie: MUSI BYĆ NAS JAK NAJWIĘCEJ!  

Dlatego spotkajmy się na pikiecie w sobotę 11 marca o 12.00 w samo południe pod torem kolarskim na rogu Podskarbińskiej, Mińskiej i Chrzanowskiego!

_designed_with_EDIT.org_(1)_.jpg

Ponadto: 25 marca br o godz. 11.00 – wycieczka! P. Iwona Kulesza, grochowianka od pokoleń, przewodniczka warszawska, która wychowała się na terenie KS Orzeł, poprowadzi wycieczkę po klubie. W programie, prócz historii toru prawdziwej także słynny gabinet Prezesa z szafą z kultowego ,,Misia”. Zbiórka o 11.00 przed halą ,,Orła”.   Planujemy także prezentacje pożądanej przez większość z nas przyszłości toru. I to jest prawdziwy hit! Powstała piękna wizualizacja wykonana społecznie przez p. architektkę i mieszkankę Kamionka, uczestniczkę konsultacji. Aktualnie czekamy na potwierdzenie dat i miejsc, gdzie będzie ona mogła być zaprezentowana. Niczego nie zdradzamy i potęgujemy napięcie 😉

Polubcie profil ,,Orzeł dla wszystkich” na FB. Przekażcie wiadomość dalej. Liczymy bardzo na młodych Mieszkańców nowych osiedli: Praho, Praga Arte, Chrzanowskiego. Bądźmy razem, bo bez naszego zaangażowania konserwator zrobi, jak mu będzie najwygodniej, nie oglądając się na interes mieszkańców, a teren zostanie stracony na długie lata, o ile nie na zawsze. Bo nieużytek lub teren urządzony niefunkcjonalnie, problematyczny, to zawsze ryzyko, że wcześniej czy później zagości na nim deweloperka. Nie pozwólmy na to! __________________________________________________________________________________  

Na zakończenie podsumowanie tego co zrobiliśmy do tej pory.

Pomyślcie, że jeśli będzie nas więcej zrobimy o wiele więcej!

I tak, w okresie od złożenia petycji pod koniec października 2022 do końca lutego 2023:

·         po pierwsze: pragnąc dopomóc w kwerendzie pracownikom konserwatora Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa - organizacja pracująca na rzecz lokalnej społeczności – sięgnęło do prasy sportowej lat 1972- 1986 i bardzo szybko dotarło do prawdy, że tor nie tylko nie stał się nigdy centrum kolarstwa polskiego, czego po takim obiekcie w stolicy się spodziewano, ale bardzo szybko się wyeksploatował i już po sześciu latach przestano na nim organizować najważniejsze zawody, a po 1985 roku nawet specjalnie dedykowany temu torowi Puchar Prasy przeniósł się do Łodzi. Nigdy też toru nie zadaszono, choć się o to władze klubu ubiegały. Dach zdecydowano się zamontować nad dużo starszym torem w Szczecinie. Toru kolarskiego domagają się więc tutaj ludzie, którzy nie przeczytali niczego więcej ponad Wikipedię, w której sami zredagowali hasło, umieszczając odnośniki nie do źródeł, ale głównie do publikacji Gazety Wyborczej! Wyniki kwerendy zostały natychmiast przekazane konserwatorowi jeszcze w grudniu 2022 r, po czym udostępnione wszystkim decydentom i zainteresowanym jednostkom m.st.Warszawy, do których wcześniej przez lata docierali ze swoim przekłamanym przesłaniem autorzy inicjatywy Nowe Dynasy. Zasialiśmy także wątpliwość w mediach. Nad zabytkowością toru zaczęły się zastanawiać m.in. Radio dla Ciebie, TVP3, twojapraga.pl, warszawa.naszemiasto.pl  

·         po drugie: Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa po raz kolejny złożyło wniosek o uznanie za stronę w postępowaniu o wpis do rejestru. Wniosek przygotowała tym razem pro bono profesjonalna kancelaria prawna; niestety, od 4 stycznia br czekamy na odpowiedź, a od 17 lutego na odpowiedź na monit w tej sprawie. Konserwator nadal ignoruje Mieszkańców, którzy zupełnie nie są reprezentowani w procedurze wpisu toru do rejestru, od której to bardzo wiele będzie zależeć i co przełoży się na komfort mieszkania w tej okolicy.  

 ·         po trzecie: na FB prowadzony jest profil ,,Orzeł dla wszystkich” oraz zamknięta grupa ,,Orzeł dla wszystkich”, gdzie na bieżąco publikowane jest to wszystko, co się wokół toru dzieje, i co udało się odnaleźć w źródłach. Zapraszamy do polubienia i rozpowszechniania.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Dorota Jankowska Lamcha


Mieszkańcy Pragi Południe

Tor kolarski Orzeł w prasie sportowej lat 1972-1986

2022-12-18 17:42:21

Drodzy Państwo,

Nasza petycja do dziś nie doczekała się odpowiedzi.

Niemniej nie próżnowaliśmy. W okresie listopada i grudnia zbieraliśmy informacje na temat Orła w prasie sportowej tamtych lat chcąc zorientować się w znaczeniu toru dla kolarstwa oraz pozycji sekcji kolarskiej RKS Orzeł w polskim kolarstwie torowym. 

Po paru zaledwie latach istnienia toru (od 1972 do 1978) jego krytyka zabrzmiała równie mocno, co początkowy zachwyt i oczekiwania. Obiekt jest też od początku traktowany jako niedokończony, bo niezadaszony. Liczono, że skoro PZO wykonało jezdnię, to federacja sportu albo miasto wykonają dach. Tymczasem do zadaszenia pretendują również tory w Radomiu, Żyrardowie, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Kaliszu, wszystkie kilkudziesięcio a nawet prawie stuletnie i to taki właśnie stary prawie stuletni tor zdecydowano się zadaszyć ale dopiero w roku 1988. Gryf Szczecin był bowiem jednym z najlepszych klubów sportowych królujących w kolarstwie i to on otrzymał dach. I ta decyzja o zadaszeniu to także recenzja toru Orła. 

O RKS Orzeł w prasie nie ma praktycznie ani jednej wzmianki, nawet w organie LZS (tzw ludowych związków sportowych), którego misją jest promocja sportu wśród młodzieży, wśród mas i bardzo lokalnie.

Zebrane materiały zostały wysłane zarówno do MWKZ, jak i SKZ oraz do władz dzielnicy.

Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa jest w kontakcie z osobą prowadzącą sprawę wpisu toru do rejestru.

Załączam skrócone opracowanie poszukiwań w prasie, znaleźć je można pod tym linkiem: 

https://drive.google.com/file/d/1HrxLH8Suwz_6AKkPeeRh6UAot0hh4QYc/view?usp=sharing

Tak więc grochowianie i kamionecczanie ci starsi zapamiętali dobrze i zapamiętali wiernie: działy się krótko rzeczy wielkie, prawie każdego tam spędzono w ramach obowiązkowych wyjść ze szkoły albo z zakładu pracy. Ale tak było przez dwa pierwsze lata. 

Nie mija lat 6 i tor dostaje cięgi za dewastację, pogoda za deszcz, a kibice za brak obecności. Nie brzmi to jak wybitna tradycja kolarska w okolicy, mit, z którym od kilku już lat oswajają nas aktywiści.

Życzę wszystkim Państwu wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Dorota Jankowska Lamcha

 


Mieszkańcy Pragi Południe

Odpowiedź konserwatora

2022-11-17 18:08:38

28 października br złożyliśmy w biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków naszą petycję o wyłączenie toru kolarskiego przy Podskarbińskiej 11 z ewidencji zabytków.

Zebraliśmy łącznie 1111 podpisów.

Dziś nadeszła opowiedź. Nie takiej się spodziewaliśmy. Sprawa wciąż nie jest rozpatrzona, nie został podany żaden termin, a odpowiedzialność została częściowo przerzucona na MWKZ.

Zdecydowanie będzie trzeba podjąć jeszcze inne działania, i to w niedalekiej przyszłości. Nie pozwolimy się zlekceważyć.

Z poważaniem

Dorota Jankowska Lamcha

koordynatorka akcji i petycji ,,Orzeł dla wszystkich"1668707900116.jpg


Mieszkańcy Pragi Południe

Petycja złożona!

2022-10-28 17:28:23

Dzień dobry, 

miło mi poinformować, że dziś, 28 października złożyliśmy w biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków naszą petycję o wykreślenie nieczynnego toru z ewidencji zbytków, wraz z łączną sumą 1111 (tysiąca stu jedenastu) podpisów i pieczątek 5 wspólnot mieszkaniowych.

Petycja została także przesłana do wiadomości Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.y

Dowiedzieliśmy się, że ewidencja jest systematycznie porządkowana i co kilka miesięcy wydawane są decyzje o skreślaniu obiektów, które się np. zdegradowane. Najbliższe takie zbiorowe ,,skreślanie" planowane jest na grudzień br.

To nie jest koniec naszej akcji ,,Orzeł dla wszystkich". Planujemy dalsze działania.

Przede wszystkim - nadal można i trzeba podpisywać petycję, udostępniać jak najszerszemu gronu odbiorców. To dopiero pierwszy tysiąc. Mieszkańcow Pragi Południe jest prawie 200 tysięcy!

Po drugie - raz w miesiącu w sobotę, aż do skutku, planujemy się spotykać pod terenem ,,Orła".

Po trzecie - na FB uruchomiliśmy grupę ,,Orzeł dla wszystkich" dla wymiany informacji, będzie też profil ,,Orzeł dla wszystkich".

Dziękuję wszystkim Sygnatariuszom i osobom wspierającym naszą akcję.

Pozdrawiam serdecznie

Dorota Lamcha

1666976555079.jpg


Mieszkańcy Pragi Południe

Pikieta ,,Orzeł dla wszystkich". Protest trwa!

2022-10-16 07:52:34

Wczoraj 15 października na rogu ulic Chrzanowskiego i Podskarbińskiej odbyła się nasza pikieta mieszkańców występujących przeciwko traktowaniu nieczynnego od lat 30, a czynnego tylko przez lat 15 toru kolarskiego jak zabytku i żądających jak najszybszego urządzenia go i udostępnienia na zieleń, sport i rekreację. 

Odwiedziły nas ekipy z Super Expressu oraz ekipa Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, materiał tego ostatniego jest tutaj: Tor kolarski Orzeł może zostać zabytkiem. Mieszkańcy nie są zachwyceni (tvp.pl)

Nie widać w materiale powodzenia, jakim cieszyła się wczoraj lista podpisów pod petycją. Jeszcze nigdy w ciągu godziny nie udało jej się aż tak szybko zapełnić, za co bardzo dziękujemy!

Nasz protest dopiero startuje, petycja jest jedynie krokiem nr 1. Potrzeba bowiem czasu i determinacji by zrównoważyć kreowany umiejętnie przez kilka lat w mediach i mediach społecznościowych MIT Nowych Dynasów popierany przez organizacje aktywistyczne. Jak się okazało - przeciwko Mieszkańcom, idei piętnastominutowego miasta oraz zieleni dla klimatu zapisanych przecież w strategii rozwoju m.st. Warszawy.

Nade wszystko - musi nas być jeszcze więcej!

Liczę bardzo, że zdołacie nakłonić swoich Sąsiadów i Przyjaciół i do podpisania petycji i do włączenia się do naszej inicjatywy ,,Orzeł dla wszystkich". Musimy sprawić, by dostrzegł nas konserwator, oraz by widzieli nas wszyscy decydenci, od których zależy przyszłość tego terenu.

Groźba wpisu do rejestru jest poważna, bowiem dla konserwatora jest to rzadkość, jedyny taki obiekt, który powstał w Polsce po wojnie. Okoliczni mieszkańcy widzą w nim bubel i obiekt wiecznie nieczynny, a najstarsi pamiętają groźne wypadki na nim i to, że uchodził za tor wymagający nawet dla najlepszych. 

Podpisy planujemy zbierać tylko do końca tego tygodnia. 

Informacje o dalszych postępach akcji i wszystkim, co dzieje się w sprawie ruiny toru znajdziecie w grupie na FB: ORZEŁ dla wszystkich | Facebook, gdzie serdecznie zapraszam! Na wtorek na sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe planowane jest przyjęcie stanowiska radnych w tej bulwersującej sprawie. Poinformujemy o tym na grupie.

Termin kolejnej pikiety zależeć będzie od dzialań konserwatora. Jeżeli biuro MKWZ będzie milczeć, spotkamy się w tym samym miejscu za miesiąc. 

Z poważaniem,

Dorota Lamcha

koordynatorka akcji i petycjiOrzełdlawszystkich.jpg


Mieszkańcy Pragi Południe



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...