Wzrost miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń Pracowników z Niepełnosprawnościami w 2024r .

Komentarze

#410

Jestem osobą z niepełnosprawnością i jednocześnie członkiem Zarządu organizacji, prowadzącej Zakład Aktywności Zawodowej i zatrudniającej łącznie ponad 30 osób z niepełnosprawnościami. Rozwiązanie proponowane w petycji jest słuszne i poprawiające stabilność funkcjonowania zarówno dla pracodawców jak i samych pracowników (mniejsze zagrożenie utraty pracy).

Mariusz Iljasiuk (Biskupiec, 2024-01-31)

#425

Podpisuję, ponieważ jako osoba niepełnosprawna pracuję i wiem, jak ważna jest praca jako rehabilitacja, zamiast siedzenia w domu na rencie, której nie pobieram

Małgorzata Prochacka (Czeladź, 2024-01-31)

#429

Jestem pracownikiem zakładu pracy chronionej i jestem żywotnie zainteresowany dalszym istnieniem firmy z 65-letnią tradycją.

Mikołaj Kamiński (Sosnowiec, 2024-01-31)

#444

Podpisuję, ponieważ, jako osoba zatrudniona w zakładzie pracy chronionej, wiem, że jedynie waloryzacja dofinansowań wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w powiązaniu ze wzrostem minimalnej płacy pozwoli na utrzymanie miejsc pracy osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie SOD pozwala pracodawcom na częściowe zminimalizowanie występujących u wszystkich tych pracodawców podwyższonych kosztów zatrudniania pracowników niepełnosprawnych i jest niezbędne do dalszego utrzymywania ich miejsc pracy. A rehabilitacja zawodowa jest z pewnością najlepszą szansą na aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zapobiega faktycznemu zamknięciu ich w domu.

Beata Kupczak (Sosnowiec, 2024-01-31)

#453

popieramy petycję

Marek Bartosik (Konin, 2024-01-31)

#482

Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej

Mariusz Grużlewski (olsztyn, 2024-01-31)

#499

Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy przez ostatnich osiem lat uległa znacznemu pogorszeniu. Wielu moich niewidzących znajomych pozostaje bez zatrudnienia. Dzięki waloryzacjom dofinansowań do zatrudniania możliwy będzie powrót na rynek osób, które od kilku lat nie mogą znaleźć pracy. Waloryzacje mogą także przyczynić się do stabilności zatrudnienia i nie będziemy musieli martwić się o to, co dziś stanowi również duży problem, czyli umowy o pracę zawierane tylko na okres kilku miesięcy, jak również o zrywane nagle umowy, bo koszty pracodawcy są na tyle wysokie, że zatrudnienie pracownika z niepełnosprawnością staje się nieopłacalne.

Tomasz Serówka (Nakło nad Notecią, 2024-01-31)

#533

Walcze o prawa osob z niepelnosprawnosciami

Maria Ruszecka (Nysa, 2024-01-31)

#546

Jestem osobą nie widomo z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i jestem zatrudniona w gdańskiej galerii zmysłów. Boję się, że w związku z tym iż dofinansowanie FpF ronię do wynagrodzenia nie wzrośnie, to mój pracodawca będzie zmuszony do redukcji zespołu. Kocham moją pracę, dzięki niej czuję się potrzebna i nie wyobrażam sobie ponownego powrotu do siedzenia w domu.

Agnieszka Frost (Gdańsk, 2024-01-31)

#551

Aktywizacja zawidowa osób niepełnosprawnych to priorytet który rząd powinien potraktować poważnie.

Krzysztof Marciński (Jaworzno , 2024-01-31)

#560

Jestem niepełnosprawnym pracownikiem zatrudniony na otwartym rynku pracy w Centrum Onkologii im prof. Franciszka Łukaszczyka i wiem, że dla szpitala urealnienie stawek dofinansowania ma niebagatelne znaczenie.

Krzysztof Tykwiński (Bydgoszcz, 2024-02-01)

#563

Bardzo bym chciała, żeby w tej kwestii zaszły faktycznie zmiany, a mój głos się do tego przyczyni.

Aleksandra Dudek (Katowice, 2024-02-01)

#578

Ta decyzja wpływa na zmniejszenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Justyna Margielewska (Sosnowiec, 2024-02-01)

#581

Ponieważ brak wzrostu dofinansowań do wynagrodzeń osób z niepełnosprawnością zdecydowanie pogarsza ich i tak nie łatwą pozycję na rynku pracy.

Łukasz Baruch (Dąbrowa Górnicza, 2024-02-01)

#584

Podpisuję ponieważ brak subwencji płacowych spowoduje, że osoby z niepełnosprawnością będą miały problem z zatrudnieniem, a Ci którzy jakimś cudem pracują mogą zostać zwolnieni.

Karolina Żelichowska (Dąbrowa Górnicza, 2024-02-01)

#597

zatrudniam osoby niepełnosprawne

Sławomir Kania (Wola Rzędzińska, 2024-02-01)

#599

Radykalny wzrost minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2024 r. wpływa bardzo negatywnie na sytuację finansową przedsiębiorstw, w których
podstawę lub większość kadry stanowią osoby niepełnosprawne. Działalność powyższych podmiotów ma charakter społeczny, a nie ekonomiczny i jest istotą jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami, które w przeważającej większości nie miałyby szans na otwartym rynku pracy. Dlatego niezmiernie ważną kwestią jest utrzymanie istniejących firm o społecznym profilu działalności i zwiększanie poziomu dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, na poziomie odpowiednim do tempa wzrostu płacy minimalnej. Rolą państwa jest wyrównywanie różnic społecznych i umożliwienie osobom niepełnosprawnym funkcjonowania jako obywatele na równych prawach z osobami pełnosprawnymi, co zapewnia wszystkim Konstytucja RP.

Michał Janowski (Lublin, 2024-02-01)



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...